Turistické centrum hlavného mesta Rakúska sa rozhodlo kvôli cenzúre väčšiny sociálnych sietí o rázny krok. Založilo si účet na platforme OnlyFans, jedinej sociálnej sieti, ktorá umožňuje zobrazovať nahotu. Viedeň chce v profile publikovať umelecký obsah určený pre dospelých. 

Viedenské múzeá mali už v minulosti problém so zverejňovaním niektorých umeleckých diel. Sociálne siete Facebook a Instagram ich označovali ako nevhodný obsah, pretože prezentovali nahotu. 

Zdroj: pixabay

Hovorkyňa viedenskej agentúry na podporu turizmu Helena Hartlauerova uviedla, že založenie účtu na OnlyFans bolo jediným možným riešením ako ukázať niektoré diela zobrazujúce nahé ľudské telá. 

Turistickému centru ide okrem zverejnenia umeleckých diel aj o zviditeľnenie Viedne medzi turistami. Cestovný ruch totiž zažil v meste kvôli koronavírusu obrovský prepad, a to takmer o 80 percent, pričom niektoré mesiace neevidovali žiadnych návštevníkov. 

Prví predplatitelia Viedenského obsahu nad 18 rokov dostanú buď viedenskú mestskú kartu alebo vstupný lístok na osobné prezretie jedného z umeleckých diel. Turistické centrum sa vyjadrilo, že aj po skončení kampane s názvom Viedenské pásy na OnlyFans, plánuje ponechať účet na tejto sociálnej sieti. 

ZDROJ1, ZDROJ2

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.