Ak ste rozmýšľali nad návštevou Viedne, vedzte, že víkend je ten najvhodnejší čas. Je to veľmi kompaktné mesto a nájdete tam veľké množstvo svetoznámych pamiatok, palácov a múzeí, ktoré sa nachádzajú v starom meste blízko seba, takže sa nemusíte medzi nimi ani veľa nachodiť. Ak však nemáte radi zimu a medzi návštevou jednotlivých miest sa chcete zahriať, nemajte obavy. Po celom meste je množstvo výborných kaviarní.

vienna fotografia
Foto od akk_rus

A čo viac, práve vo Viedni sú jedne z najlepších vianočných trhov, ktoré môžete navštíviť. Je tam úžasná atmosféra a návštevníci si ich nevedia vynachváliť. Oslavy Nového roka majú taktiež svoje čaro. Staré mesto sa stáva jednou veľkou slávnostnou párty s teplými jedlami a živou hudbou od obeda až po obed. Pozrime sa teraz na miesta, ktoré sa oplatí vidieť i na tie, kde sa oplatí najesť.

vienna christmas market fotografia
Foto od zlakfoto

Čo vidieť vo Viedni?

Palác Belvedere

Postavili ho v 18. storočí a budete mať z neho úžasný výhľad na Viedeň. No zahŕňa aj rakúske umenie od Klimta či Schieleho. Tamojšia kolekcia však obsahuje najväčšiu zbierku obrazov od Klimta.

Leopoldovo múzeum

Táto súčasná budova v MuseumsQuarter má zďaleka najdôležitejšiu zbierku diel Egona Schieleho a obsahuje aj bohatú zbierku viedenského umenia z 19. a 20. storočia.

Banka

Najslávnejšou prácou Otta Wagnera je minimalistická pošta Savings Bank z roku 1903. Bol to kultový moment v architektonickej histórii – prvá budova, ktorá využíva novo objavený hliník ako kľúčovú súčasť štruktúry a dekorácie. Hala ma zakrivený sklenený strop a sklenenú dlažbu.

Viedenská štátna opera

Opera bola centrom viedenského kultúrneho života pred storočím a stále je. Vidieť sa ju naozaj oplatí.

vienna opera fotografia
Foto od infraredhorsebite

Kde sa najesť a napiť?

Palmenhaus

Tento obrovský secesný sklenený dom v záhradách tesne pod Albertinou je miestom, kde si môžete pochutnať na vynikajúcom obede.

Zum Schwarzen Kameel

Otvorili ju v roku 1902. Jedálny lístok je založený na tradičných viedenských šunkách, takisto na ich tradičnom mäse, ako napríklad guláš z teľacieho mäsa. K dispozícii tam budete mať aj vynikajúci vinársky zoznam.

Café múzeum 

Café múzeum sa nachádza v blízkosti Naschmarkt a otvorili ho v roku 1899. Ak milujete kávu, toto miesto by ste rozhodne obísť nemali.

vienna café museum fotografia
Foto od Renate Dodell

Zdroj

, Viedeň je top mesto pre strávenie  voľného víkendu + niekoľko tipov čo vidieť, robiť a kde sa dobre najesť
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.