A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo používajú šimpanzy na liečenie chorôb a zranení a tiež aj to, ktorá nezdravá činnosť spôsobuje rýchlejšie šedivenie vlasov.

 

,,Podľa nových zistení psy zrejme vedia vycítiť, či ste nedôveryhodný. Tím vedený Akiko Takaoka z Kjótskej univerzity v Japonsku vykonal štúdiu, ktorá zistila, že keď sa pes rozhodne, že človek je nedôveryhodný, prestane sa riadiť pokynmi, ktoré dáva. Je to len jeden z mnoho znakov, ktorý ukazuje, že psy sú veľmi inteligentné zvieratá.“

,,Je dobre známe, že fajčenie cigariet zvyšuje riziko rakoviny pľúc a srdcových chorôb. Dlhodobé účinky však môžu presiahnuť srdce a pľúca a ovplyvniť aj vaše vlasy. Fajčenie sťahuje krvné cievy, čo môže znížiť prietok krvi do vlasových folikulov a spôsobiť vypadávanie vlasov. Navyše toxíny v cigaretách môžu poškodiť časti vášho tela vrátane vlasových folikulov, čo spôsobuje, že vaše vlasy začnú šedivieť.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.