Všetko – od aktualizácie sociálnych médií až po hľadanie parkovacieho miesta zaberie trochu nášho drahocenného času. Ale takmer nikto nevie presne, koľko nám tieto malé veci ukradnú z našich životov. A môže byť celkom prekvapujúce, ak nie šokujúce zistiť to. Preto vám ponúkame niekoľko činnosti s priradeným časom.

Snaha zaspať

Odborníci vypočítali, že ľudia strávia v posteli celých sedem rokov tým, že sa snažia zaspať. Niektorí odborníci odporúčajú vstať z postele v prípade, ak nedokážete zaspať do 20 minút. Je vtedy lepšie vypiť šálku teplého čaju, prečítať knihu, počúvať relaxačnú hudbu a vrátiť sa do postele, keď sa budete opäť cítiť ospalí.

Hľadanie parkovacieho miesta

Problémy s parkovacím miestom sú dnes takmer na dennom poriadku. Táto aktivita vám zoberie približne 248 dní zo života!

Nakupovanie

View this post on Instagram

The Scream

A post shared by Miserable Men™️ (@miserable_men) on

Priemerná žena trávi nákupom asi 8,5 roka. Muži by o tom vedeli rozprávať, pretože práve oni sú tí, ktorí pritom veľmi trpia.

Diéta 

 

Pre mnohých z nás je chudnutie bitkou, ktorá nemá konca kraja. A to platí najmä pre ženy. Podľa prieskumu strávi priemerná žena asi 17 rokov svojho života diétami.

Príprava

„Ešte nie si pripravená?“ Je otázka, ktorú musia počúvať takmer všetky ženy každý deň. Štúdie potvrdzujú, že muži sa v porovnaní so ženami pripravujú oveľa kratšie. Priemerná žena strávi prípravou svojho života asi 136 dní (toto číslo navyše nezahŕňa ďalších 287 dní, keď sa snaží vybrať ten správny odev), zatiaľ čo muž na to potrebuje 46 dní.

Cvičenie

Aj keď sa môžete cítiť, že čas strávený v telocvični sa prakticky rovná večnosti, realita je úplne iná. V priemere venujeme cvičeniu iba 1 rok a 4 mesiace zo života.

Mobily, notebooky…

Môže sa zdať, že čas, ktorý strávite pri pohľade do telefónu či na televíziu letí mihnutím oka. Priemerný človek trávi asi 11 rokov života pozeraním do tejto techniky. Teraz sa znova pozrite na to, koľko cvičíte – a možno je to dôvod, prečo musíte stráviť asi 17 rokov diétou.

Sedenie

Ak zistíte, že dnešní mladí ľudia presedia asi 21 rokov svojho života, tak pochopíte, prečo sa u nich čoraz častejšie prejavuje infarkt alebo mŕtvica. Ak ste administratívny pracovník, nezabudnite si robiť prestávky, aby ste si natiahli nohy.

Čakanie v rade

Pri čakaní v radoch strácame trpezlivo (alebo netrpezlivo) asi 235 dní nášho života. Tento čas už možno budete chcieť stráviť zaujímavejšou aktivitou. Môžete si napríklad prečítať knihu alebo robiť iné zmysluplné aktivity.

Sedenie na záchode

Hovorí sa, že na toaletách presedíme asi 92 dní nášho života. Niektorí ľudia tam však zvyknú tráviť viac času, ako skutočne potrebujú. Čítajú knihy, noviny, hrajú hry, chatujú a dokonca tam niektorí aj pracujú. Avšak treba dodať, že také správanie môže viesť k určitým zdravotným problémom.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.