Anthony Mancinelli má síce ohromujúcich 107 rokov, no stále pracuje na plný úväzok ako barber a robí to už 96 rokov. Mancinelli odišiel zo strednej školy, aby sa stal holičom už vo veku 11 rokov. Keď mal 96, zapísali ho do Guinnessovej knihy rekordov ako najstaršieho holiča na svete.

Photo by youtube

Jeho tajomstvá dlhovekosti sú jednoduché. Pil málo a nefajčil. Hovorí, že nikdy veľmi ani necvičil. Tento starček však prekonáva mnoho svojich mladších priateľov tým, že stojí na nohách osem hodín denne, päť dní v týždni. Jeho telo ešte stále dobre funguje.

„Chodím k lekárovi, pretože ľudia mi hovoria, že by som to mal robiť,“ povedal Mancinelli. „Ja mu však iba poviem, že nemám žiadne bolesti a nič ma netrápi.“

Mancinelliho zákazníci a spolupracovníci neustále vyjadrujú svoju spokojnosť a úctu, spolu s turistami a celebritami, ktoré sa v salóne Fantastic Cuts v New Windsor zastavujú len preto, aby im tento najstarší barber na svete urobil účes.

Jeho 81-ročný syn Bob povedal: „Niektorým jeho zákazníkom pomáha na stoličku.“ Mancinelli sa vyjadril, že nemá v úmysle v blízkej dobe odísť do dôchodku.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.