S lahodným jedlom, nádhernou rozmanitou krajinou a starobylými mestami nie je žiadnym prekvapením, prečo ľudia na celom svete vyhľadávajú a hrnú sa do Talianska. Práve táto krajina je totiž tou najžiadanejšou atrakciou na svete.

italia fotografia
Foto od Babelphotography

Ak ste boli čo i len v jednom meste alebo aj malom mestečku, tak sa určite zhodnete na tom, že je to skutočne jedinečná krajina. Taliansko za číslo jedna označila štúdia organizovaná webovou stránkou TravelSupermarketthis. Využila k tomu Google Planner a to tak, že hľadali kľúčové slová a zistili mesačný priemerný počet vyhľadávaní v každej krajine. Štúdia ukazuje, že Taliansko je jasným víťazom a vyhľadávali ho najmä ľudia z krajín ako USA, Kanada, Rusko, Brazília, Čína, Mexiko a India.

Pre Američanov, Islanďanov, Nórov a Alžírčanov bolo zas najväčším lákadlom Španielsko. Podľa tohto prieskumu zas Austrálčania najviac túžili po dovolenke na Maledivách. Medzi najžiadanejšie destinácie po Taliansku patrilo Španielsko, Austrália, Grécko a Francúzsko. “Zaujímavé je, že európske krajiny dominujú medzi dovolenkovými destináciami na celom svete, presnejšie až štyri z piatich najlepších sa nachádzajú práve na starom kontinente,” povedal Joey Tyson, redaktor cestovného ruchu spoločnosti TravelSupermarket.

italia fotografia
Foto od 12019

Ak ste jedným z obrovského množstva ľudí, ktorí v tomto roku plánujú výlet do Talianska, tak výlet na gondole po Benátkach, nakupovanie v Miláne alebo prechádzka záhradami Boboli sú najvyššou zárukou kvality a niečo, čo by ste si v žiadnom prípade nenechali újsť. Taliansko je okrem iného známe aj tým, že má neuveriteľné pláže, horské dedinky a fascinujúce miesta svetového dedičstva. No nájdete tam toho skutočne oveľa viac, stačí si vyraziť. Táto krajina je skrátka zárukou kvality.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť