Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, o koľko percent pomalšie kráča muž, keď ide so svojou manželkou alebo priateľkou a tiež aj to, kde žijú obrovské mäsožravé slimáky.

 

,,Ombrofóbia je iracionálny strach z dažďa. Niekto, kto trpí týmto stavom, môže očakávať, že zažije úzkosť z obyčajného pomyslenia na dážďí. V skutočnosti môže byť ich úzkosť taká intenzívna, že v dôsledku toho môžu dokonca zažiť záchvat paniky. Hoci takýto prílev úzkosti nebude vždy ale napriek tomu je veľmi pravdepodobné, že k nemu dôjde.“

,,Obrovský mäsožravý slimák, ktorý sa plazí v hlbinách pôvodných lesov Nového Zélandu, sa úplne líši od tých malých malých zvieratiek, ktoré zvyčajne nájdete obhrýzať listy na vašom dvore. Po celej krajine je známych 16 druhov a 57 poddruhov tohto slimáka. Slimáky sú dosť náchylné na dehydratáciu a prirodzene uprednostňujú pobyt vo vlhkom prostredí vo vysokých nadmorských výškach. Najväčší Powelliphanta sa nachádza v národnom parku Kahurangi neďaleko Nelsonu, má tendenciu mať dĺžku deväť centimetrov a váži až 90 gramov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.