Menšie domy ani apartmány nedokážu zastaviť mnohé japonské manželské páry v tom, aby spali v rôznych posteliach či dokonca izbách. Aj keď to znie divne a na niečo takéto nie sme na Slovensku zvyknutí, tak tam to je úplne iné. Nejde o intímny problém alebo iný problém vo vzťahu, ale o niečo iné. Takto sa im to zdá správne a prečo? Má to viacero dôvodov.

Rôzne režimy spánku

Prvým dôvodom, prečo páry spia oddelene je, že majú inú pracovnú dobu a tým pádom v rozdielnych časoch idú do postele. Taktiež nepovažujú za správne prebudiť svoju polovičku len preto, že ste sa dostali neskoro z práce alebo ste z nej museli odísť skôr. Navzájom si doprajú kvalitný odpočinok. Aj preto má pre nich zmysel stráviť noc v inej miestnosti. V neposlednom rade veria, že im takýto spôsob života zabezpečí zdravší spánok.

Deti spia s matkou

Japonské matky spia so svojimi malými deťmi a považujú to za veľmi dôležité. Otec sa preto musí rozhodnúť, či chce s nimi zdieľať tú istú posteľ alebo nie. Dokonca aj veda ukázala, že takéto spoločné spanie môže pomôcť rodičom a ich deťom dosiahnuť pokojnejší spánok. Dieťaťu to tiež pomáha udržiavať stabilnú teplotu a srdcový rytmus (čo je v detskom veku skutočne kritické) a zároveň tým znižujú pravdepodobnosť syndrómu náhleho úmrtia dojčaťa. 

Samostatný spánok pre nich znamená pokoj

Zatiaľ čo mnoho párov, ktoré sa rozhodnú spať oddelene si myslí, že rozvod je na spadnutie, tak Japonci to vidia inak. Veľmi si cenia svoj spánok a nechcú byť počas neho vyrušovaní. Znamená to tiež to, že sa neradi vyrovnávajú s chrápaním, nepokojným spánkom, kopaním a tak ďalej.

História hovorí jasnou rečou

Futony sú plné bavlny, čo poskytuje manželom podporu a pohodlie. V minulosti totiž Japonci spali iba na jednolôžkových posteliach. Takže aj keby ste sa chceli maznať so svojou milovanou polovičkou, tak napokon by ste skončili niekde na studenej podlahe a necítili by ste sa príliš pohodlne. Dnes existujú rodiny, ktoré stále používajú tento typ podstielky, najmä preto, že nezaberá veľa miesta a dá sa ľahko zložiť.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.