Keď stretnete muža s temným a zamysleným pohľadom, okamžite máte pocit, že je na ňom niečo zvláštne, čo vás núti zaujímať sa o neho. Aj veda potvrdzuje, že usmievaví muži sú pre ženy menej príťažliví, ale chcete vedieť prečo?

Ženy a muži vnímajú atraktivitu odlišne

Existujú rodové rozdiely v tom, ako jednotlivé pohlavia vnímajú fyzickú príťažlivosť. Vedci sa venovali neverbálnym prejavom a zistili, že usmievavý chlap je menej príťažlivý a očarujúci ako chlap, ktorý prejavuje svoju hrdosť či dokonca hanblivosť. Naopak muži uprednostnili v štúdii ženy, ktoré sa usmievali.

U žien bolo dôležité, aby muža nehodnotili podľa toho, či si myslia, že môže byť dobrý manžel alebo priateľ. Vedci chceli počuť okamžité reakcie a chceli zistiť ktorého chlapa by si zvolila žena inštinktívne a teda podľa jeho výzoru.

Ženy majú radšej zlých chlapcov kvôli evolúcii a kultúre

Sila príťažlivosti sa formovala celé tisícročia a vplyv na to mala evolúcia a kultúrne aspekty. Teórie ukazujú, že ženy sú viac priťahované k mužom, ktorí prejavujú hrdosť, pretože to naznačuje ich schopnosť zabezpečiť si partnerku. Podľa vedcov je pýcha typickou mužskou vlastnosťou. Ženy tiež veľmi priťahujú mužské svaly.

Atraktivitu môžu ovplyvniť aj niektoré sociokultúrne a psychologické rodové normy. Úsmev sa napríklad spája s nedostatkom dominancie. Usmievavá žena je veľakrát vnímaná ako submisívna a zraniteľná. Tichý chlap sa zas zvykne považovať za silného. Zaujímavé je, že hanblivosť vnímali pozitívne obe pohlavia, vyvoláva to totiž dôveru a každý chce dôverovať svojmu partnerovi.

Muži s tajomnejšími vlastnosťami sa vedia lepšie prezentovať

Muži, ktorí sú narcistickí či dominantní môžu byť spájaní s lepším psychickým a fyzickým zdravím. Dokonca aj muži, ktorí sú dobrí v manipulácii sú pre ženy veľmi atraktívni.

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.