A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktoré zviera má väčšie spermie ako slon a tiež aj to, koľko ľudí bude niekedy v živote trpieť hemoroidmi.

 

,,Spermie sú pravdepodobne najrozmanitejšie bunky, pokiaľ ide o veľkosť a tvar, a od svojho prvého objavu pred takmer 350 rokmi sú nepretržitým zdrojom fascinácie. Ale prečo sú spermie medzi druhmi také neuveriteľne odlišné? Všetky majú totiž rovnakú úlohu a to oplodniť vajíčka samičky. Ako vieme z mnohých štúdií, konkurencia spermií hrá kľúčovú úlohu vo vývoji spermií. Dlhšie spermie sú často konkurencieschopnejšie. Je zaujímavé, že je to bežnejšie u malých hlodavcov, ako sú myši a potkany, ako u väčších zvierat. Spermie hlodavcov sú tiež často dvakrát dlhšie ako spermie podstatne väčších mäsožravcov, kopytníkov, primátov alebo dokonca veľrýb.“

,,V oblasti Churchill v Kanade žije približne 900 ľadových medveďov. Dôvod, prečo ľudia musia nechať svoje autá a domy odomknuté je, aby sa uistili, že oni alebo nejaký okoloidúci môžu uniknúť v prípade stretnutia s jedným z týchto veľkých zvierat. V záujme zvýšenia bezpečnosti sa tiež odporúča nechodiť v určitých oblastiach.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.