Autá v Paríži včera 29. októbra doslova odstavili mesto a vytvorila sa rekordná dopravná zápcha dlhá 705 kilometrov, ktorá vznikla v hlavnom meste len pár hodín predtým, ako Francúzsko vstúpilo do svojho druhého lockdownu.

Foto od youtube

Čísla z oficiálneho webu o monitorovaní dopravy Sytadin ukazujú, že kolóna dosiahla neuveriteľných 705 km, čím prekonala predchádzajúci francúzsky rekord, ktorý bol 629 km počas štrajkov verejnej dopravy. Používateľ Twitteru Michael E. Webber zdieľal na sociálnych sieťach letecké zábery z Paríža, ktoré ukazujú úplný rozsah premávky a vyzerá to ako v nejakom katastrofickom filme. K fotografiám napísal: „Neuveriteľná dopravná zápcha v Paríži, keď sa ľudia snažia opustiť mesto pred zákazom vychádzania a predtým, ako začne väzenie o pol noci.“ Dodal ešte, že sú preplnené aj reštaurácie, pretože ľudia sa chceli poslednýkrát najesť v podnikoch.

Foto od Facebook

Mnoho ľudí sa pokúšalo utiecť z hlavného mesta jednoducho preto, že od polnoci začali platiť nové obmedzenia. Podľa najnovších opatrení ľudia nesmú opustiť svoj dom, pokiaľ to nie je z dôvodu, že idú napríklad do práce alebo k lekárovi. Školy a obchody zostanú otvorené, zatvorili sa však bary, reštaurácie a iné. Vo Francúzsku taktiež naďalej rastie počet úmrtí spojených s koronavírusom a vláda sa obáva, že nemocnice nebudú zvládať tlak, preto pristúpili k takýmto prísnym opatreniam, ktoré sa mnohým občanom nepáčia.

Foto od Facebook

Prezident Macron uviedol: „Náš cieľ je jednoduchý, a to prudké zníženie počtu infekcií zo 40 000 denne na 5 000 a spomalenie tempa hospitalizácií ľudí, najmä tých, ktorí potrebujú intenzívnu starostlivosť. Nech robíme čokoľvek, do polovice novembra bude na jednotke intenzívnej starostlivosti takmer 9 000 ľudí.“ Aj keď Macron uznal, že nové obmedzenia sú určite ťažké a neprijímajú sa najlepšie, tak uviedol, že by sa nikdy nemohol prizerať na to, ako zomierajú státisíce občanov.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.