Množstvo viníc a jablčných sadov v severnej časti Talianska sa ocitli v plameňoch a ľuďom sa naskytol strašidelný pohľad. Majitelia ich podpálili, no malo to svoj racionálny dôvod.

Tí, ktorí tadiaľ prechádzali, si mohli všimnúť oheň medzi viničami, no nešlo o jednorázový akt, horelo tam totiž niekoľko nocí. Vinári svoje vinice zapálili a aj keď je to možno pre niektorých veľmi zvláštny pohľad, no nemyslíte si, že ide o nejaký masochistický čin alebo dokonca satanský rituál. Je to z dôvodu toho, že v krajine panoval minulý týždeň veľmi neskorý tuhý mráz, ktorý lámal rekordy. Aby vinári zachránili svoju úrodu, museli zriadiť takéto požiare.

Foto od youtube

Podľa The Local Italy, teplo vyžarujúce z 300 pochodní rozmiestnených na jednom hektári pôdy zvyšuje teplotu o cca 15 stupňov Celzia. A to je ten teplotný rozdiel, ktorý dokáže zachrániť viniče. Odborové zväzy poľnohospodárov uviedli, že takéto zlé počasie by mohlo spôsobiť škody v talianskom hospodárstve až do výšky niekoľkých miliónov eur. Tisíce malých požiarov udržiavali vinnú révu a jablkové sady v teple, a to od talianskych Álp až po Toskánsko.

Májové teploty lámali v tejto krajine dlhoročné rekordy. Takéto nízke teploty totiž nepanovali v severnom Taliansku od roku 1987. Očakáva sa, že chladné počasie v Taliansku bude ešte niekoľko dní pokračovať. Ani v talianskych Alpách nie je zvyčajné, že v polovici mája sa tam ešte stále udržiava sneh.

View this post on Instagram

Low wintery temperatures have been striking Italy in May and vineyards might be seriously affected. To avoid the worst, growers lite controlled fires to keep the vineyards warm and avoid frost. A poetic beautiful but also sad shot. Pic @altoadigeweb . . . . . . #italy #tuscany #altoadige #wine #italianwine #italianvineyards #viñedositalianos #followmetuscany #italy #florence #florencia #toscana #italia #ig_worldphoto #forbestravelguide #lonelyplanet #cntraveler #tuscanylovers #italian_trips #huntgramitaly #yallerseurope #yallersworld #thetravelwomen #ig_tuscany #thewanderingtourist #italytravel #italianexperience #culturetrip #womenwhotravel #girlswhotravel #theprettycities

A post shared by Vane: Tuscany Travel Planner (@followmetuscany) on

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť