Od piatka, 17. decembra, sa uvoľňujú opatrenia. Od tohto dňa bude platiť zákaz vychádzania len vo večerných hodinách, a to od 20.00 do 5.00 h. Počas vianočných sviatkov budú povolené aj návštevy a pre zaočkovaných, či prekonaných ľudí sa sprístupnia ďalšie služby. 

„Prešli sme na režim nočného zákazu vychádzania, tým pádom návštevy medzi príbuznými sú povolené. Všetky ostatné opatrenia platia v podstate tak, ako doteraz, no s tým, že sa rozšírili služby starostlivosti o telo,” povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Zdroj: pixabay

Aj v čase nočného zákazu vychádzania nebude úplne obmedzený pohyb. „Výnimky z nočného zákazu vychádzania sú však podstate menšie ako z denného zákazu vychádzania,“ povedal Lengvarský. 

Výnimkou bude cesta do zamestnania, za lekárom, do lekárne a obchodov, za účelom starostlivosti o blízku osobu, ale aj venčenie psa či vycestovanie do zahraničia. 

Od piatka sa zavádza aj OTP režim vo vlakoch, rýchlikoch a diaľkových autobusoch, čo znamená, že cestovať touto dopravou môžu len zaočkovaní ľudia a ľudia, ktorí prekonali covid alebo majú test s negatívnym výsledkom. Opatrenia budú kontrolovať vlakvedúci a v niektorých prípadoch aj polícia. 

Zdroj: Youtube

Pre zaočkovaných a prekonaných budú naďalej otvorené aj neesenciálne prevádzky – všetky obchody a kaderníctva, manikúry a pedikúry, no od piatka už aj masáže, solária, kozmetické salóny, ale tiež knižnice, galérie a múzeá. 

Reštaurácie ostávajú naďalej zatvorené. Minister hospodárstva je za ich otvorenie a rovnako to podporuje aj Boris Kollár.  „Budeme o tom znova hovoriť na ďalšej vláde,” povedal Kollár.

ZDROJ

 

 

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.