Ďalšia konferencia s názvom Vizionári sa venovala súčasnej situácii v nemocniciach. Tentokrát prijal pozvanie aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a ďalší odborníci. Minister na tejto konferencii oznámil, že žiada pre všetkých trojtýždňový lockdown. Podľa jeho slov je to len otázka času a ak sa zavedie čím skôr, Vianoce môžu byť bez prísnych opatrení.

V prípade, že by prvé kolo lockdownu nezabralo, v hre je aj jeho predĺženie. Lengvarský tiež dodal, že sa k nemu dostávajú správy od očkovaných ľudí, ktorí žiadajú lockdown, aby sa situácia na Slovensku zlepšila čo najskôr.

Zdroj: Youtube

S vyjadrením ministerstva zdravotníctva súhlasila aj riaditeľka Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici Miriam Lapuníková, ktorá apeluje na ľudí, aby sa dali zaočkovať, pretože nemocnice sa plania najmä neočkovanými pacientmi. „Sú to obyčajní sebci, pretože kvôli nim nemôžeme poskytovať adekvátnu starostlivosť pre tých, čo ju potrebujú,“ vyjadrila sa Lapuníková.

Diskusie sa zúčastnilo množstvo ďalších odborníkov. Všetci z nich sa zhodli na tom, že štát by mal okrem lockdownu zaviesť aj povinné očkovanie. „Bola by to cesta. Máme tu vzor očkovania proti tuberkulóze. Vďaka očkovaniu v 80.tych rokoch sa nám podarilo zbaviť sa tohto ochorenia,“ vyjadril sa predseda Výboru Slovenskej pneumologickej a ftizeologickej spoločnosti Ivan Solovič.

Minister Vladimír Lengvarský uviedol v rámci diskusie o povinnom očkovaní, že problém vidí jedine v tom, ako by boli sankciovaní ľudia, ktorí sa odmietnu zaočkovať. Napriek tomu ešte dodal, že počet prvoočkovancov sa zvýšil a za víkend sa dalo zaočkovať prvou dávkou vyše 14 tisíc ľudí. 

ZDROJ

 

 

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.