Ženy s dlhšími, resp. dlhými vlasmi zvyknú mať vždy po ruke gumičku do vlasov. A mnohé to robia tak, že ak ju nemajú práve na vlasoch, tak si ju dajú na zápästie. Zdá sa to ako úplne bežná vec, avšak aj v nej je zopár problémov. Možno ste už počuli o tom, že nosiť gumičku na ruke môže byť zlé pre vaše zdravie, no zrejme väčšina z vás tomu nevenovala veľkú pozornosť. Ponúkame vám však 3 dobré dôvody prečo nenosiť na zápästí gumičku a tie vám dokážu, že pozornosť by ste tomu venovať rozhodne mali.

Môže to narušiť obehovú sústavu

Akonáhle si na ruku dáte tesnejšiu gumičku, tak stlačíte cievy, čím narušíte bežný a najmä normálny prietok krvi. Výsledkom by následne mohol byť vznik nepríjemného karpálneho tunela, ktorý sa prejavuje dlhodobou bolesťou a zníženou citlivosťou prstov.

Môže to viesť k infekcii

Žena menom Audree Kopp z USA zažila s touto malou vecou nepríjemnosti. A stačila k tomu obyčajná gumička, ktorú veľmi často nosila na svojom zápästí. Na tomto mieste ruky jej totiž začala rásť hrča, čo ju naozaj vydesilo. Doktor tejto žene následne predpísal antibiotiká, ale tie nepomohli a napokon musela podstúpiť operáciu. Ukázalo sa, že keď na zápästí dlho nosíte tesnú vlasovú gumičku, tak tá sa vám trie o pokožku a tým ju poškodzujete. Baktérie zo samotného elastického pásu a z kože sa môžu potom dostať do vzniknutej rany a infikovať ju.

Môže veľmi ľahko zničiť váš vzhľad

A teraz je na rade estetický efekt gumičky do vlasov. Zrejme táto malá vec nevyzerá práve najlepšie na ruke, ak máte oblečené pekne elegantné šaty a nechcete ňou zničiť svoj výzor. Bolo by určite oveľa lepšie zvoliť si namiesto nej nejaký elegantný náramok alebo hodinky, ktoré vám dozaista lepšie padnú.

Tip ako nestrácať vlasové gumičky

Ženy zvyčajne nosia na zápästí tieto gumičky preto, aby ich nestratili. Určite poznáte situáciu, kedy si nakúpite viacero gumičiek, aby ste ich mali do zásoby v prípade, že niektorú opäť stratíte. Avšak, veľakrát ich z toho jedného balenia beriete dovtedy, kým tam nie je ani jedna. Nuž, gumičky sú jedne z tých vecí, ktoré sa záhadne niekde strácajú. A pritom stačí použiť karabínu. Je veľmi malá a nezaberie veľa miesta, takže ju môžete vziať so sebou do tašky či kabelky a problém so strácaním gumičiek je vyriešený.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.