Študenti aj učitelia v Burlingtone vo Vermonte majú netradičné priestory na učenie. Strednú školu totiž dočasne zriadili v starom obchodnom dome Macy’s. Pôvodná budova, v ktorej sídlila stredná škola bola totiž uzavretá kvôli obavám z chemickej kontaminácie. A tak majú dočasne k dispozícii takéto originálne priestory.

Nové priestory sú teraz veľmi zaujímavé, keďže tam zostalo veľa vecí, ktoré pripomínajú to, na čo budova kedysi slúžila. A zostali im tam napríklad aj eskalátory. „Som z toho nadšený. Je to lepšie a najmä ľahšie chodiť do školy prezenčne ako online,“ povedal druhák na strednej škole. A tento nápad sa páči aj učiteľom, ktorí tiež radšej učia prezenčnou formou, no páčia sa im aj nové priestory.

Najskôr boli nútení zavrieť brány školy kvôli pandémii a neskôr pre únik nebezpečných chemikálii, ktorý spôsobili staré stavebné materiály. Tieto nové priestory teraz plánujú využívať až po dobu troch rokov, kým sa ich pôvodná budova dá do 100%-ného poriadku. Staré nákupné centrum samozrejme prerobili a celý projekt ich stál 10 miliónov dolárov, resp. takmer 8,5 miliónov eur.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.