Mosty sú bežnou súčasťou väčších i menších miest. Nie všetky sú však tak výnimočné. No na druhej strane nájdete po svete aj také monumentálne stavby, ktoré lákajú davy ľudí. A výnimkou nie je ani tento most, ktorý sa nachádza v Da Nang vo Vietname.

Je veľkým lákadlom pre turistov, pretože ho držia dve obrovské ruky. Nazvali ho Zlatý most a stojí v nadmorskej výške až 1 400 m, nad vrchmi Ba Na. Ponúka nádherný výhľad na  úžasnú okolitú krajinu. Most je celý zlatý a lemujú ho fialové chryzantémy. Najzaujímavejšie na ňom sú práve ruky, ktoré ho držia. „Navrhli sme kostru rúk a pokryli ich oceľou. Potom sme na ne pridali ešte sklolaminát. Celá stavba trvala približne rok,“ povedal zástupca spoločnosti, ktorá ho stavala.

Vietnam je momentálne krajinou, ktorá zaznamenáva veľký boom v oblasti cestovného ruchu, pretože čoraz viac ľudí objavuje krásu tejto pozoruhodnej krajiny. Táto stavba je súčasťou 2 miliardovej (v dolároch) investície, ktorá by mala každoročne prilákať viac ako 1,5 milióna návštevníkov.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

https://www.youtube.com/watch?v=bqsILQ8ZyL4

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.