Európske mesto vybudovalo futuristický portál do inej krajiny s cieľom pomôcť ľuďom byť v kontakte aj takto na diaľku. Vilnius v Litve nainštalovalo túto „bránu do budúcnosti“ vedľa železničnej stanici mesta a vďaka nej sa môžu obyvatelia spojiť s obyvateľmi poľského Lublinu.

Podarilo sa to vďaka tomu, že aj v Lubline bol nainštalovaný podobný portál, ktorý umožňuje spätnú komunikáciu. Tieto inštalácie sú okrúhle a vyzerajú ako virtuálne dvere. Sú zložené z veľkej obrazovky a kamier, prostredníctvom ktorých sa medzi mestami prenáša živý obraz. Tento projekt sa vyvíja už 5 rokov a jeho úlohou je vytvoriť vizuálny most, ktorý spojí ľudí z rôznych kultúr.

„Ľudstvo čelí mnohým hrozbám v podobe sociálnej polarizácie, zmeny podnebia či ekonomických problémov, no potom tu sú aj také menej známe problémy. Je to napríklad úzke vnímanie sveta či nedostatok empatie, ktoré sa často obmedzuje na naše národné hranice. Preto sme sa rozhodli vytvoriť tento most, ktorý zjednocuje a vyzýva k tomu, aby sa ľudia povzniesli nad vlastné predsudky,“ povedal Benediktas Gylys, ktorý to celé inicioval.

Tvar kruhu pripomína konštrukciu zo sci-fi filmu a vyzerá to ako také koleso času, čo ľuďom umožňuje cestovať a spoznávať realitu na druhej strane mosta, zatiaľ čo dizajn má pomôcť utvárať pojem mesta z budúcnosti. Tu ale nekončia, pretože autori objektu chcú pokračovať v práci a vybudovať takéto spojenia po celom svete.

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.