Koronavírus so sebou prináša množstvo nepríjemností, aj také, o ktorých bežní ľudia nepremýšľajú. Jedným z veľkých problémov je to, že nakazení ľudia zostávajú v karanténe, pričom doma nechali svojich domácich miláčikov a o veľa z nich sa nemá kto postarať. Mesto Wu-chan je postihnuté najviac, a preto tam platia aj prísne opatrenia, na ktoré doplácajú zvieratká.

Našťastie však existuje niekoľko skupín ľudí, ktorí pomáhajú týmto opusteným zvieratkám a starajú sa o nich. Dobrovoľníci pritom musia často doslova vyraziť dvere či okná, aby sa k nim dostali. Niektorí tvrdia, že napospas osudu zostalo v spomínanom meste 20 000 zvierat, zatiaľ čo iní hovoria o 50 000. Existuje 10 skupín dobrovoľníkov, ktorí neúnavne pracujú na záchrane zvierat, avšak táto práca taktiež nemôže byť 100%ná a určite si to vyžiada, resp. vyžiadalo aj svoje zvieracie obete. Koronavírus je skrátka skaza, ktorá prináša príliš veľa obetí.

Jeden veterinár, ktorý založil skupinu dobrovoľníkov prezradil, že sa jeho tímu podarilo zachrániť približne 2 000 domácich miláčikov.Domáce zvieratá sú nachádzané v domácnostiach bez jedla a vody. Ich majitelia minulý mesiac opustili svoje domy a nik z nich nečakal, že sa nebude môcť vrátiť domov. Zvieratká preto začínajú hladovať alebo zomierajú od smädu,“ povedal jeden z dobrovoľníkov. Isté však je, že vírus sa z ľudí na zvieratá neprenáša. Príbehy, ktoré píše samotný koronavírus sú neuveriteľne smutné. Zvieratá navyše nerozumejú tomu, prečo sa ich majitelia domov nevracajú.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.