Princíp povinného poistenia vozidla je každému majiteľovi vozidla dobre známy. Cena sa odvíja samozrejme od rôznych okolností ako vek vodiča či typ auta. Nenapadlo Vás niekedy, že by mohol pribudnúť aj bod o množstve najazdených kilometrov? Veď prečo by sa mala platiť rovnaká suma za auto, ktoré slúži napríklad na rekreačné jazdenie (na chatu, na nákup). Alebo pokiaľ auto jazdí málo pretože rodina disponuje viacerými kusmi a nie všetky sa využijú na 100 %. Prípadne pojazdná jednotka funguje len na  víkendové výlety či špeciálne príležitosti.

V zahraničí funguje parameter najazdených kilometrov už dlhšiu dobu. Na Slovensku ako prvá prichádza s touto novinkou .

poistenie vozidla

 

Novinka od Unionu – Jazdíš málo, zaplatíš málo !

 

Revolučná novinka ponúka až 30% zľavu na pre majiteľov áut jazdiacich málo na svojom tátošovi. Spája sa Vám pravidelné šoférovanie len s mladými ľuďmi jazdiacimi za prácou? No áno to je síce pravda, avšak narástla aj aktivita starších vodičov. Častou príčinou je snaha o vyhnutie sa mestskej hromadnej doprave, kvôli riziku prenosu COVID-19. Celková štatistika Union poisťovne uvádza, že skoro 300 000 vodičov najazdí v priemere maximálne 13 kilometrov denne.

Poisťovňa stanovila hranicu 5000 kilometrov najazdených v priebehu roka. Celková kontrola daného počtu je nesmierne jednoduchá. Po uzatvorení zmluvy len odfotíte stav kilometrov a pomocou aplikácie to odošlete poisťovni. Následne tesne pred uplynutím ročnej lehoty budete požiadaný o odoslanie aktuálneho stavu na Vašom odometri. Ak ste daný limit neprekročili, nedoplácate nič. V prípade prekročenia limitu, doplatíte sumu v hodnote zľavy. Fungovanie so zľavou je zhrnuté len v 5 bodoch, ktoré bližšie popisuje Union.

pzp

 

Ďalšie výnimočné produkty

 

Toto nie je jediná novinka, ktorú poisťovňa ponúka. Do svojho repertoáru pridáva možnosť kombinácie povinného zmluvného poistenia a havarijného poistenia. Máte skvelú príležitosť vybrať si to, čo naozaj chcete poistiť. Pričom uzatvorenie zmluvy je veľmi jednoduché a užívateľsky príjemné. Všetko zariadite cez internet. Len vyberiete produkty poistky a vyplníte informácie v online kalkulačke na stránkach Union.sk.

Produkt ponúka veľa výhod pretože môžete kombinovať hlavné poistenie s doplnkovým poistením. Často sa stáva, že v ponuke poisťovní sú len rôzne balíčky typu basic, premium a super premium a podobne. Tu je príležitosť výberu rôznych variácií podľa vašich špecifických potrieb. Napríklad ak bývate len v meste a pohybujete sa len v ňom, pravdepodobne nepotrebujete pripoistenie na stret auta s divou zverou. Šanca, že stretnete jeleňa na parkovisku v historickom centre je fakt malá. Pre vodiča žijúceho za horami a dolami  bude platiť presný opak.

Ďalšou výhodou je možnosť platby za PZP a KASKO mesačne, veľmi dobrá spokojnosť pri likvidácií škodových udalostí, zmluva sa dá vypovedať kedykoľvek a v ponuke sú prémiové asistenčné služby od Eurocross Assistance.

 

 

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.