Viete si predstaviť, že idete po diaľnici a odrazu sa pred vami zjaví obrovský had? Nuž, práve takúto skúsenosť majú vodiči a ostatní okoloidúci v Brazílii, ktorí cestovali po medzištátnej diaľnici, keď nečakane dupli na brzdy.

, Vodiči na brazílskej diaľnici zastavili, aby sa anakonda bezpečne preplazila na druhú stranu
Foto od boredpanda

Účastníci cestnej premávky sa okamžite zhúkli okolo “prekážky” na ceste a zastavovali autá, aby sa had mohol bezpečne preplaziť cez cestu. Išlo totiž o anakondu, ktorá merala približne tri metre. Tento incident sa odohral v blízkosti severozápadného mesta Porto Velho. Jeden z okoloidúcich sa vyjadril takto: “Rozhodli sme sa zastaviť auto a vystúpiť, pretože nie je veľká šanca, že by ostatní zastavili a anakondu neprešli. Už viackrát som videl, že hadi sa plazia cez diaľnice aj cesty a mnoho vodičov je neoblomných, neberú príliš ohľad na okolie.” Následne urobili to isté aj ostatní vodiči a všetci z áut vystúpili.

, Vodiči na brazílskej diaľnici zastavili, aby sa anakonda bezpečne preplazila na druhú stranu
Foto od boredpanda

Viaceré videá sa potom objavili na Facebooku od ľudí, ktorí sledovali, ako had prechádza cez rušnú cestu. Odborník Flavio Terassani sa vyjadril, že odhadovaný vek anakondy je 10 rokov a že had pravdepodobne hľadal potravu alebo prístrešok. Hoci gigantický had vyzerá desivo, tieto druhy nie sú v skutočnosti jedovaté a neexistujú ani žiadne overené správy o zelenej anakonde, že by niekedy požila ľudskú bytosť. Zoológovia však varujú všetkých, aby boli opatrní, keď sa nachádzajú takto blízko zvieraťa, pretože keď sa cíti ohrozené, tak vtedy zaútočiť môže.

Não consegui filmar ela passando por cima da divisória da BR 😅 pois tive que parar o trânsito para que ela não fosse atropelada

Zveřejnil(a) Italo Nascimento Fernandes dne Pondělí 22. dubna 2019

Zdroj

, Vodiči na brazílskej diaľnici zastavili, aby sa anakonda bezpečne preplazila na druhú stranu
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.