Občas sa stane aj dnes, že sa zásielky zatúlajú, nevedno kam. Podobne to bolo aj v prípade listu z druhej svetovej vojny, ktorý bol doručený až po 76 rokoch. 

Armádny seržant John Gonsalves, pôsobiaci v Nemecku, napísal v decembri, v roku 1945, po oficiálnom skončení druhej svetovej vojny, dopis svojej mame. V tom čase mal vojak 22 rokov. 

Zdroj: Youtube

„Milá mama, dnes som od teba dostal ďalší list, som rád, že je všetko v poriadku. Čo sa týka mňa, mám sa dobre, darí sa mi. Ale čo sa jedla týka, väčšinou je mizerné. Bozkávam ťa, tvoj syn Johnny. Dúfam, že sa čoskoro vidíme,“ píše sa v liste, ktorý ležal neotvorený viac ako 75 rokov na pošte v Pittsburghu. 

John Gonsalves zomrel v roku 2015 a doručenia tohto listu sa nedožila ani jeho mama. Pošta nakoniec doručila tento list Johnovej manželke a s ním aj špeciálny list, v ktorom stálo: „Doručenie tohto listu bolo pre nás nanajvýš dôležité“. Angelina sa listu samozrejme veľmi potešila a nemohla uveriť, že vidí Johnovo písmo. 

Zdroj: Youtube

Dnes už 89-ročná Angelina síce bola ďalšie Vianoce bez svojho manžela, ale vďaka listu mala pocit, akoby sa k nej Johny vrátil. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.