Sú ľudia, ktorí zaspávajú rýchlo, no sú aj takí, ktorým zaspávanie robí problémy. Tento článok je určený práve tým, ktorí nedokážu zaspať a vždy s tým akoby bojujú. Ak sa tým trápite aj vy, tak dnes možno nájdete ten správny recept ako na to. Vojenská technika zaspávania, ktorú využívala americká armáda je to, čo naozaj funguje.

Foto od Pixabay

Trik, ktorý sa využíva v americkej armáde, bol pôvodne publikovaný v knihe Relax and Win: Championship Performance v roku 1981. Vzhľadom na to, že vojaci sú častokrát v ťažkých podmienkach a sú doslova nútení spať aj na bojiskách, tak bolo nevyhnutné vymyslieť niečo, čo by im pomohlo rýchlo zaspať. A údajne táto technika funguje až u 96% ľudí, ktorí ju praktizujú aspoň 6 týždňov a potom sa výsledky dostavia.

A nie je to nič zložité, stačí ísť podľa týchto krokov:

1. Uvoľnite svaly na tvári vrátane jazyka, čeľuste a svalov okolo očí.

2. Ramená tlačte nadol najviac ako to ide a urobte to isté aj s hornou a dolnou časťou paže, raz jedna strana raz druhá.

3. Vydýchnite, uvoľnite hrudník a nohy.

Následne si vyhraďte 10 sekúnd na to, aby ste si vyčistili myseľ. Porozmýšľajte o jednom z týchto troch obrázkov:
– ležíte v kanoe na pokojnom jazere a nad vami je krásna modrá obloha,
– ležíte v čiernej hojdacej sieti v čierno-čiernej miestnosti,
– 10 sekúnd si dookola hovorte „nemysli, nemysli, nemysli“.

A to je všetko. Odborníci tvrdia, že dospelý človek potrebuje okolo 8 hodín spánku, aby vedel počas dňa normálne fungovať.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.