24-ročný Luis Ocampo je vojenský lekár, ktorý minulý mesiac opustil svoj domov v Charlotte – Severná Karolína, aby spolu s jednotkou národnej gardy pomáhal ľuďom, ktorých zasiahol hurikán. Jeho 20-ročná priateľka, Kailey Finchová, taktiež opustila dom spolu s ich dieťaťom a išla k svojim rodičom, aby tam prečkala tento nebezpečný živel.

soldiers fotografia
Photo by skeeze, ilustračné

Potom, ako sa tento mladý pár vrátil do svojho domu, ten pohľad im zlomil srdce. Zistili totiž, že ich dom vykradli.

„V národnej armáde s Luisom úzko spolupracujem a môžem povedať, že je úžasným vojakom i človekom,“ napísala jeho kolegyňa, Mary Elise Capron. „Poznám ho dobre a nemôžem uveriť, že sa také niečo môže stať niekomu, kto je taký oddaný svojej práci, rodine aj škole.“ Jeho kolegyňa to nemohla „stráviť“ a rozhodla sa, že tejto rodinke pomôže prostredníctvom kampane. V priebehu dvoch týždňov sa vďaka nej podarilo vyzbierať zhruba 15 000 dolárov.

Mladý pár bol ohromený veľkorysosťou, no ich gesto bolo ešte veľkolepejšie. Vedeli, že tie peniaze nepotrebujú. Nechali si iba toľko, koľko potrebovali na zabezpečenie ukradnutých veci a ostatné peniaze darovali. Rozhodli sa ich investovať do Fondu pre pomoc vojakom, ktorých postihol a spôsobil škody hurikán.

Vyjadrili sa, že existujú ľudia, ktorí pomoc naozaj potrebujú. No oni to nie sú, a tak peniaze posunuli ďalej. Úžasný príklad toho, že dobro nevymrelo.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.