Vonkajšie rolety sú overenou a jednoduchou možnosťou, ako mať svetlo prenikajúce z vonku do interiéru pod kontrolou. Je pravdou, že nemôžete s nimi kontrolovať intenzitu svetla, ako v prípade vonkajších žalúzií. Na druhej strane však veľmi rýchlo oslnia tých, ktorí dávajú prednosť jednoduchým a stále efektívnym riešeniam.

predstavujú rokmi overenú klasiku, ktorá si vždy nájde svoje miesto. Funkčnosť kráča ruka v ruke s prepracovaným dizajnom i rôznorodou paletou farieb, ktorá dokonale vyhovie každému typu a štýlu vášho domova. Aké výhody poskytujú a prečo sa im oplatí dať šancu?

 

Pancier, ktorý je schopný poskytnúť dostatočné zatemnenie

 

Vonkajšie rolety poskytujú naozaj prvotriednu ochranu a dokážu zabezpečiť zatemnenie celého interiéru. Medzi ich jednotlivými lamelami sa však nachádzajú medzery, ktoré umožňujú vyvetranie i pri ich spustení. Rovnako ako v prípade vonkajších žalúzií, i vonkajšie rolety sú na okne umiestnené tak, že zabraňujú nahrievaniu okennej tabule priamymi slnečnými lúčmi. Týmto spôsobom zabraňujú nahrievaniu priestoru vašej domácnosti, takže po horúcom letnom dni je teplota doma nižšia, než keby ste použili klasické vnútorné zatemnenie.

 

Lamely roliet sú vo väčšine prípadov vyrobené z plastu, hliníka alebo screenových látok. Každý z materiálov má svoje silné stránky a ponúka i širokú ponuku rôznych dizajnov, ktoré posunú prevedenie interiéru na novú úroveň. Silnou charakteristickou črtou vonkajších roliet i znižovanie prenikania hluku z vonkajšieho prostredia, čo ocenia najmä obyvatelia veľkých a rušných miest.

 

Overená možnosť i stávka na istotu

 

Väčšina z nás pozná predovšetkým , ktoré ponúkajú pestré prevedenie farieb i vzorov, ktoré krásne rozžiaria miestnosť. Vonkajšie rolety zas dokážu v sebe spojiť mimoriadne cenné funkcie, ktoré oceníte pri každodennom živote. Prémiová kvalita, zvýšenie bezpečnosti, zníženie hlučnosti i lepšie zatemnenie sú vlastnosti vonkajších roliet, ktoré by rozhodne nemali zostať nepovšimnuté. Tak na to pri ich výbere myslite.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.