Pláž je v skutočnosti pre človeka duševne i fyzicky veľmi prospešná. Zhodli sa na tom aj rôzni experti. Pôsobí ako dobrý liek v prípade, že sa cítite unavení, nahnevaní či stresovaní. Okrem zlepšovania duševného zdravia dokáže liečiť aj niektoré problémy pokožky, no dokáže vám taktiež pomôcť spáliť niekoľko kalórii. A ako je to možné? Dozviete sa ešte viac.

beach fotografia
Foto od PublicDomain

Voda

Oceánska voda je bohatá na prospešné minerály, ktoré pomáhajú s kožnými problémami ako je psoriáza či ekzém. Toto miesto vám pomôže aj s uvoľnovaním hormónov šťastia, a to dopamínu a serotonínu. Plávanie v oceáne je cvičenie, ktoré zas prináša výhody pre duševné zdravie, a to vďaka regeneračným účinkom, ktoré vám vo všeobecnosti poskytuje pobyt v prírode.

Vánok

Ten dokáže pomôcť pri detoxikácii tela. Pobyt na pláži napĺňa pľúca iónmi, ktoré posilňujú imunitný systém. Tieto ióny zároveň majú aj antidepresívny účinok. Taktiež možno povedať, že vďaka pobytu na čerstvom vzduchu sa budete cítiť uvoľnenejší a pomôže vám to lepšie spať.

Piesok

Pomáha s odstránením odumretej pokožky a pri prechádzke sa po piesku taktiež dokáže zlepšiť zdravie a spomaliť starnutie. Ak sa budete prechádzať po teplom piesku, môžete pri tom veľmi výrazným spôsobom zrelaxovať. A čo viac, pri chôdzi po piesku stratíte viac kalórii, keďže takáto chôdza si vyžaduje oveľa viac úsilia, ako na bežnom povrchu.

beach fotografia
Foto od skeeze

Zvuky

Zvuk morských vĺn prináša pocit pokoja a rovnováhy. Podporuje mozog, pretože vďaka nemu možno dosiahnuť meditačný stav. Mozog má vo všeobecnosti tendenciu pozitívne reagovať na vodu, a to vrátane zvuku, ktorý voda vydáva. Niekedy vie pomôcť taký obyčajný zvuk aj so sebapoznaním či vylieči niečo, čo vás trápi.

Farby

Štúdia ukázala, že ľudia žijúci s výhľadom na oceán sú menej stresovaní. Podľa tejto štúdie totiž existuje súvislosť medzi zdravím a modrou farbou vody i oblohy. Modrá farba má v skutočnosti uvoľňujúce a upokojujúce účinky. Pláž je skrátka ideálnym miestom pre ľudí, ktorí hľadajú pokojné a tiché miesto.

beach fotografia
Foto od Lazare

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.