V týchto dňoch sa austrálske stromy a všetko horľavé javí ako akýsi domček z karát, ktorý padá pod silou požiarov neuveriteľnou rýchlosťou. Situácia v krajine píše rôzne príbehy a niekedy aj také, ktoré sa javia ako neuveriteľné. Jeden taký vám dnes predstavíme.

Záhrada s okolím pred požiarmi:

Rovnako ako mnohí iní, aj Casey Kirchhoff musela utiecť z domu kvôli požiarom. Uprostred celého tohto chaosu sa však vynoril príbeh na Twitteri, ktorý ukazuje, že možno nie je všetka nádej stratená. Casey, ktorá je študentkou na University of New South Wales, nedávno zverejnila fotografie toho, čo zostalo z jej domu. Z nejakého dôvodu síce spustošili plamene dom aj okolie, no časť záhrady i skleník zostali nedotknuté. Možno to bol božský zásah a požiare sa skrátka rozhodli, že nezničia všetko a zanechajú ľuďom aspoň nádej, že možno nie všetci budú musieť začínať od nuly.

Keď začalo horieť, musela mladá žena dedinu Wingello, ktorá sa nachádza v Novom Južnom Walese opustiť, no keď sa tam so svojimi tromi psíkmi vrátila, neverila vlastným očiam. Podarilo sa jej zachrániť veľa z jej milovanej flóry ako rôzne rastliny či zbierku semien. Nedotknuté zostali aj niektoré tekvice, plot, brána či ružové tŕne. Od tohto príspevku niekoľko ľudí poskytlo žene svoju pomoc. Našťastie Casey si rýchlo po vysťahovaní našla ubytovanie, taktiež má k dispozícii dostatok jedla, vody aj paliva, čiže všetko čo potrebuje. Preto naliehala na ľudí ochotných pomôcť, aby svoju pomoc ponúkli tým, ktorí sú v oveľa horšej situácii.

„Súčasná kríza s požiarmi v Austrálii je bezprecedentná. Už od augusta sledujem absolútnu hrôzu, keď zúrivé požiari spotrebúvajú všetko, čo im stojí v ceste. Závažné podmienky sucha sa zhoršujú zmenou klímy, ktorá ovplyvňuje klimatické procesy a tými sa riadia zrážky v Austrálii. Zažili sme jeden stupeň oteplenia, ktorý by však mal ešte stúpnuť. Mali sme celé desaťročia na to, aby sme konali v súvislosti so zmenou podnebia, a napriek tomu svetoví lídri sú názoru toho, že najhoršia zo všetkých je Austrália. Už pred desiatkami rokov sme mali konať a keďže sa tak nestalo, tak je potrebné začať ihneď,“ napísala Casey.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.