Všimli ste si, že na spodnej časti viečok sa nachádzajú malé dierky v rohu? A rozmýšľali ste načo vlastne slúžia? Nuž, nachádzajú sa na oboch viečkach a sú akýmsi lievikom, ktorý umožňuje slzám, ktoré sa nekotúľajú dole lícam, „cestovať“. Skončia napokon až vo vašom nose, čo vysvetľuje aj to, prečo si pri plači musíte fúkať nos.

Táto malá dierka sa odborne nazýva aj slzný bod. Je to v podstate tak, že dôvod prečo počas alebo po plači si potrebujete vyfúkať nos, je ten, že tekutiny sa dostávajú cez túto dierku priamo do nosa. Všetky slzy, ktoré sa neskotúľali dole lícami sa teda dostanú do slzného bodu. Tekutina sa následne odvádza cez nasolakrimálny kanál. A ak ste si ešte tieto malé dierky nevšimli, utekajte sa pozrieť do zrkadla. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.