V živote je toľko vecí, ktoré ľuďom prinášajú radosť a do tohto zoznamu dozaista možno zaradiť aj zábavné parky, ktoré tento svet ponúka. Disneyland patrí medzi najlepšie, no pre mnohých aj medzi najnedostupnejšie zábavné miesta, zvlášť ak tam chce zavítať celá rodina. O jeho návšteve však nesnívajú len deti, ale aj dospelí. Keby ste pri jeho otvorení mali to šťastie a boli ste jeho prvým zákazníkom, mohli by ste ho navštevovať doživotne a úplne zadarmo. Tak, ako to robí tento muž už od roku 1955! 

Dave MacPherson bol v júli v roku 1955 22-ročný vysokoškolský študent, ktorý sa stal prvým zákazníkom Disneylandu v Kalifornii:

Slávnostné otvorenie Disneylandu:

Po rodinných príslušníkoch a celebritách bol tak prvým človekom, ktorý vstúpil do tohto obrovského zábavného parku. Tento mladý muž to mal vtedy všetko naplánované. Ešte tesne pred otvorením sledoval v televízii otváracie slávnosti Disneylandu. Divil sa celebritám, ktoré sa tešili parku, no neskôr mu napadlo, že prečo by sa nemohol stať prvým bežným občanom zo všetkých, ktorý doň vstúpi. Následne, v deň otvorenia, nasadol na motorku a prešiel 16 kilometrov. Prišiel tam už o 2 hodine ráno, aby bol prvý a následne si pri vstupe odstál niekoľko hodín. S hrdosťou tvrdí, že sa tam odvtedy každý rok vracia. A bodaj by aj nie. Za to, že bol prvým občanom, ktorý prekročil brány Disneylandu získal doživotnú kartu. Za ten čas tam stihol vziať niekoľkokrát aj svoju manželku Wandu a tiež priateľov.

Disneyland bol prvý z dvoch tematických parkov postavený v stredisku Disneyland v Kalifornii. S týmto konceptom prišiel Walt Disney po návšteve početných zábavných parkov, ktoré absolvoval so svojimi deťmi v rokoch 1930-1940. Následne, o pár desaťročí neskôr zriadil svoj vlastný, veľkolepejší zábavný park. Jeho dokončenie stálo vtedy 17 miliónov dolárov. Dave MacPherson sa vyjadril, že vidieť za sebou 6 000 ľudí je niečo, na čo nikdy nezabudne.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.