Ľudia si boli kedysi oveľa bližší, ako je tomu dnes. Neexistovali žiadne výdobytky modernej doby, ako napr. telefóny či počítače. Miesto toho, aby si písali na internete, stretávali sa osobne. Aj medzi susedmi panovali lepšie vzťahy, často boli odkázaní jeden na druhého. V dnešnej dobe sa však ľudia správajú úplne inak. Dnes už len málokto zájde za susedom a požiada o pomoc. Či už ide o požičanie obyčajného cukru, vajíčok či mlieka. Vývojári aplikácie sa preto snažili túto vec zmeniť. Zamerali sa aj na to, aby si nepomáhali iba rodiny či známi, ale aj cudzí ľudia medzi sebou.

Photo by youtube

Chummy je aplikácia, ktorá ľuďom umožňuje požiadať o pomoc s niečím, čo môžu súrne potrebovať. Od pôžičky vecí až po pomoc s hľadaním strateného domáceho miláčika. Pomoc druhého sa zíde vždy. Ostatní ľudia, ktorí takisto používajú túto aplikáciu, môžu vidieť príspevok a podať tak pomocnú ruku aj úplne cudzej osobe.

Photo by youtube

„Pomáhame spájať starostlivých jednotlivcov, ktorí radi druhým pomôžu a robia svet lepším miestom,“ vyjadrila sa spoločnosť. Aj keď sa prostredníctvom sociálnych sieti často spájame, existujú tam rôzne obmedzenia. Táto aplikácia však závisí iba od blízkosti a ochoty pomôcť druhým ľuďom.

„Chummy umožňuje to, čo ostatné sociálne siete nie. Pomáha ľuďom rozvíjať skutočné konfrontácie tvárou v tvár, ktoré sú založené na dôvere a vzájomnej podpore vo vašom meste,“ napísala internetová stránka aplikácie. „Recipročná pomoc, láskavé srdcia a otvorené mysle, toto sú naše piliere.“ Aplikáciu spustili v roku 2016, v súčasnosti ju využíva takmer 65 000 používateľov a už mnoho z týchto užívateľov ju aj úspešne využilo. Ak máte záujem o pripojenie sa ku komunite Chummy, aplikácia je k dispozícii zdarma buď na iTunes, alebo na Google Play.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.