Generácia mileniálov pomaly starne a množstvo z nich sa stáva rodičmi. Každý jeden si už pri rozhovore s vlastnými rodičmi iste všimol minimálne jednu nezhodu vo výchove detí. Tu je niekoľko najväčších pokrokov, ktoré robí generácia Y a líši sa tým od svojich rodičov.

1. “Nebudeme deti ‘tradične’ tlačiť na vysokú školu. Všetci sme si to zažili na vlastnej koži a vieme, že to nemusí automaticky znamenať úspech a následne vyššiu kvalitu života.”

StockSnap/Pixabay

2. “Životy mojich rodičov boli tak veľmi zamerané na zarábanie peňazí a kupovanie drahších vecí. Moje deti chcem naučiť, že tieto veci človeku nezabezpečia pekný život. Šťastie plynie zo skúseností a z toho, ako sa správame k svojmu okoliu.”

geralt/Pixabay

3. “Nechať dieťa nech zistí, čo mu chutí a čo nie. Keď niečo nebude chcieť dojesť, nebudem ho do toho nútiť.”

Zdroj: BuzzFeed

4. “Musíme byť opatrní, čo sa prístupu k internetu týka. Naši rodičia sa s tým nikdy nemuseli trápiť, no dnešná doba je diametrálne odlišná.”

ribkhan/Pixabay

5. “Vychovávali ma doslova ochranárski rodičia. Do 12 rokov som nemohla spať u kamarátky, nemohla som chodiť do táborov a bicyklovať som nemohla ďalej než končila naša príjazdová cesta. To do mňa vnieslo množstvo strachu a nevedela som, ako sa správať na ulici, aby sa mi niečo nestalo. Všetko toto som sa naučila až v dospelosti.”

Pexels/Pixabay

6. “Snažím sa, aby moje dieťa vedelo, že mi nezáleží toľko na známkach, ako záležalo mojim rodičom. Povedala som jej, nech tvrdo pracuje, aby mohla byť hrdá na robotu, ktorú po sebe nechá, no nech nezabúda na to, že ju to má v prvom rade baviť.”

michael_pollak/Flickr

7. “Sme domácnosť, ktorá bežne hovorí o sexe. Naše deti vedia, ako sa volajú ich časti tela. Vedia, že sa môžeme o čomkoľvek porozprávať a že žiadne otázky nie sú nevhodné.”

matusfi/Flickr

8. “Manželstvo je pre mňa veľmi dôležité. Rodičia nikdy nechodili na večeru a málokedy si preukazovali lásku. Chcem, aby moje deti vedeli, že ich rodičia sa ľúbia z celého srdca.”

Zdroj: BuzzFeed

9. “Mám dvoch synov a dala som si za úlohu vychovať z nich ľudí, ktorí sa nebudú riadiť rodovými stereotypmi. Keď si jeden na Vianoce vypýtal Polly Pocket a basketbalový kôš, dostal oboje. Nie je nič zlé na tom, že sa chce hrať s bábikami. Nechcem, aby vyrastal ako ja, keď boli podobné veci tabu.”

HaiBaron/Pixabay

10. “Snažím sa povzbudiť moje dieťa, aby sa nebálo skúšať nové veci a verilo, že ich všetky zvládne.”

Zdroj: BuzzFeed

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.