Pre otca šiestich deti, Alaina Laboileho, nie sú fotografie iba spôsobom dokumentovania života, ale aj jeho oslava. Jeho zmysel pre fotografiu spolu s čiernobielou kombináciou dáva fotografiám magický nadčasový charakter.

Spôsob života jeho detí poznajú viaceré generácie, no tie najmladšie už veru nie. Všetci tí, ktorí ste prežili detstvo vonku vymýšľaním rôznych aktivít a ktorých rodičia museli ťahať domov sa v týchto fotografiách určite nájdete a osviežia vám tie najkrajšie spomienky. Zaujímavé však je, že Alain začínal ako sochár a až neskôr sa dostal aj k fotografovaniu.

„Vychovávam mojich 6 detí v južnom Francúzsku v malej dedinke. Keďže sú teraz veľa doma, majú dostatok času preskúmať prostredie, experimentovať aj hrať sa,“ povedal otec. Rodinka má aj tú výhodu, že všade okolo ich domu ja nádherná príroda, čo dodáva fotografiám krásu a ich životu tiež. Alain častokrát porovnáva túto dedinu s neustálym letným táborom.

Jeho rodinné fotografie sú pravidelne na výstavách, ktorých Alain je samozrejme sám autorom. Aktuálne však nemá na fotografovanie čas, pretože pracuje na veľkom sochárskom projekte, ktorý si vyžaduje veľa času aj úsilia. Sú to teda jeho dve záľuby a neplánuje sa vzdať ani jednej.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.