Študentka dizajnu vymyslela niečo jednoduché a pritom veľmi efektívne. Štvorvrstvový čistič vzduchu jednoducho pripevnila na koleso bicykla a ten si už robil svoju prácu. Tento systém umožní cyklistom čistiť vzduch len tým, že sa prevezú na tomto dopravnom prostriedku v akomkoľvek meste. 

Filter, ktorý sa nazýva Rolloe by vyčistil viac ako štvrť milióna metrov štvorcových vzduchu, ak by si ho na koleso dalo namontovať čo i len 10% londýnskych cyklistov. Už len samotným pochopením toho, že šliapanie do pedálov vytvára kynetickú energiu, stačilo žene k tomu, aby svoj plán zrealizovala. Povedala, že si splnila sen tým, že sa jej podarilo vymyslieť spôsob ako absorbovať špinavý vzduch a z druhej strany vytlačiť čistý.

Existujúca filtračná technológia využíva ventilátory a turbíny na pretláčanie vzduchu cez filtre. Dokáže sa zbaviť malých častíc a škodlivých plynov ako ozón či NO2. Aj samotná výmena filtrov bude zabezpečená udržateľným spôsobom, keďže bude možné ich zrecyklovať. Tento vynález už dostal dve významné ocenenia a v od roku 2022 by mal byť na trhu. Aká bude jeho cena sa zatiaľ nevie.

Viac si môžete pozrieť vo videu:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.