Študentka dizajnu vymyslela niečo jednoduché a pritom veľmi efektívne. Štvorvrstvový čistič vzduchu jednoducho pripevnila na koleso bicykla a ten si už robil svoju prácu. Tento systém umožní cyklistom čistiť vzduch len tým, že sa prevezú na tomto dopravnom prostriedku v akomkoľvek meste. 

, Vymyslela filter, ktorý keď nemontujete na koleso bicykla, účinne čistí vzduch

Filter, ktorý sa nazýva Rolloe by vyčistil viac ako štvrť milióna metrov štvorcových vzduchu, ak by si ho na koleso dalo namontovať čo i len 10% londýnskych cyklistov. Už len samotným pochopením toho, že šliapanie do pedálov vytvára kynetickú energiu, stačilo žene k tomu, aby svoj plán zrealizovala. Povedala, že si splnila sen tým, že sa jej podarilo vymyslieť spôsob ako absorbovať špinavý vzduch a z druhej strany vytlačiť čistý.

Existujúca filtračná technológia využíva ventilátory a turbíny na pretláčanie vzduchu cez filtre. Dokáže sa zbaviť malých častíc a škodlivých plynov ako ozón či NO2. Aj samotná výmena filtrov bude zabezpečená udržateľným spôsobom, keďže bude možné ich zrecyklovať. Tento vynález už dostal dve významné ocenenia a v od roku 2022 by mal byť na trhu. Aká bude jeho cena sa zatiaľ nevie.

Viac si môžete pozrieť vo videu:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
guest
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre