Z dôvodu nedostatočnej dostupnosti a niekedy aj diskriminácie si ľudia so zdravotným postihnutím len veľmi ťažko hľadajú platenú prácu. Avšak, mnohí z tých, ktorým sa to podarilo potom dokazujú každému, že aj oni dokážu plnohodnotne pracovať. Takým príkladom je aj príbeh už teraz veľmi známeho Russella O’Gradyho, ktorý pracoval pre  spoločnosť McDonald’s veľmi dlho.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Tento chlapík má momentálne 50 rokov a tento rok už odišiel do dôchodku po tom, ako pre tento známy fast-foodový reťazec odpracoval 32 rokov. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby tento muž nemal Downov syndróm. V roku 1984, keď mal len 18 rokov, spoločnosť Jobsupport mu pomohla nájsť si prácu v spoločnosti Northmead McDonald’s. Jobsupport je austrálska vládna iniciatíva, ktorá pomáha ľuďom s mentálnym postihnutím nájsť si platené zamestnanie.

Foto od boredpanda

Russell sa veľmi rýchlo naučil všetko potrebné a za krátky čas si vďaka svojej pracovitosti a šikovnosti získal kolegov, zákazníkov a aj svojho manažéra. V priebehu rokov sa stal miestnou celebritou. Asistent manažéra sa k nemu vyjadril takto: „Je neuveriteľne spoločenský človek a neprejde po ulici bez toho, aby sa ľudia pri ňom nezastavili, neporozprávali sa alebo mu nekúpili pivo v klube.“ Russell je veľmi veselý, rozdáva úsmev a dennodenne ukazoval výnimočnú oddanosť svojej práci.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.