Španielska Andalúzia je nádherný región hodný vašej návštevy. Ak ste niekedy premýšľali, že ho chcete okúsiť na vlastnej koži, máme pre vás viacero výhodných leteniek.

malaga fotografia
Photo by Pexels

Práve teraz máte výbornú šancu zaobstarať si výhodné spiatočné letenky z rakúskej Viedne priamo do Malagy. Kúpite ich len za 35€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 25.11. – 30.11.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€. 

A čo v Malage?

– Zachovali sa tam historické pamiatky, ktoré približujú arabskú minulosť. Napr. taká pevnosť Alcazaba bola postavená v maurskom štýle a určite stojí za vašu návštevu.

– Na vyššom kopci sa nachádza pevnosť Castillo de Gibralfaro. Výstup do pevnosti vyžaduje turistiku, no už v polovici kopca si môžete vychutnať vyhliadku s krásnym výhľadom na celé mesto.

malaga castillo de fotografia
Foto od Romtomtom

– K hlavným atrakciám však patrí najmä Picassove múzeum v Palacio de Buenavista, kde nájdete svetoznámu zbierku jeho obrazov. Milovníci umenia si tam určite prídu na svoje.

– Malaga je jedným z vôbec najstarších miest na svete. Len také centrum turistickej oblasti Costa del Sol založili Feničania už v roku 770 pred n.l. Takže pamiatok na obdivovanie tam bude mať dostatok.

– Katedrála Malaga – nemusíte za ňou ďaleko chodiť. Je to krásna katedrála, ktorej výstavba trvala až 250 rokov a stále nie je dokončená. Na fasáde nájdete rôzne architektonické štýly od gotického, cez renesanciu až po barok.

– Toto zaujímavé mesto vám poskytne mnoho zážitkov a krásnych výhľadov. Uvidíte aj samozrejme krásnu a jedinečnú architektúru a iné skvosty.

malaga castillo de fotografia
Photo by PactoVisual

Batožina:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Pár ďalších tipov:

Ak sa rozhodnete navštíviť Malagu, vedzte, že máte k dispozícii aj nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Malaga vám ponúka veľmi veľa a ak sa chcete lepšie zorientovať, prečítajte si rôzne tipy a rady, napr. ako a kde sa ubytovať, čo rozhodne vidieť, akú dopravu použiť alebo čo ochutnať. To všetko nájdete na tomto odkaze.

malaga castillo de fotografia
Foto od Romtomtom
Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.