Na Kréte nájdete krištáľovo čisté vody, krásne pláže a bohatú históriu, keďže je to jeden z vôbec najstarších ostrovov. Kréta je miesto, ktoré by ste mali aspoň raz navštíviť a teraz máte skvelú možnosť.

chania kreta fotografia
Foto od sam_brighton

Práve v týchto dňoch si môžete zaobstarať spiatočné letenky len za cenu 50€! Poletíte však z Viedne priamo do Chanie. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný aprílový termín od 5.4. – 15.4.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Čo na Kréte:

– Tento ostrov sa považuje za najteplejšie v Európe a môže sa pochváliť až 300 slnečnými dňami v roku.

– Práve mesto Chania, do ktorého priletíte sa považuje za najkrajšie na Kréte. Rybárske lode kotviace pri mólach, malebné taverničky a historický maják vytvárajú krásnu prímorskú atmosféru.

chania kreta fotografia
Foto od goforchris

– Navštívte ikonickú pamiatku, akou je palác v Knossose, ostrov Elafonissi, na ktorom sa nachádzajú pláže s ružovým pieskom a tiež pevnosť Fortezza v Rethymne, kde uvidíte výrazné znaky tureckej kultúry.

– Zájdite aj do hlavného mesta – Heraklionu. Ponúka najväčší grécky prístav, benátsku pevnosť Koules, Benátsku Lodžiu a tiež jeho hlavné námestie.

– V Chanii ešte okrem iného nájdete aj unikátne Múzeum typografie, ktoré obsahuje veľmi vzácnu zbierku.

heraklion fotografia
Foto od Tim Schofield

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.