Mallorca si zaslúžila prezývku hviezda Stredozemia. Ak je tento ostrov vaším snom, máte jedinečnú šancu vyraziť si tam. A takáto TOP ponuka sa naozaj neodmieta.

mallorca fotografia
Photo by Matthias_Lemm

Práve teraz si môžete zakúpiť spiatočnú letenku len za cenu 10€! Odletíte z rakúskeho letoviska vo Viedni priamo na Mallorcu. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 14.10. – 19.10.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Mallorca:

– V hlavnom meste Palma de Mallorca nájdete stredovekú katedrálu Sa Seu, ktorá je najvýznamnejšia pamiatka nie len na Mallorce, ale na celých Baleárskych ostrovov.

– V tomto meste je aj obľúbená pláž Playa de Palma. Je výborným miestom pre rodiny, ale aj pre ľudí hľadajúcich aktívny oddych a vodné športy. Určite ju ocenia aj rodiny s malými deťmi, lebo je tam veľa pláží s plytkou a čistou vodou.

– Mallorca vám ponúka hory, idylické dedinské prostredie, jaskyne aj krásne pláže, čiže každý sa tam nájde to svoje.

mallorca fotografia
Foto od JesusAbizanda

– Najpopulárnejšou prírodnou zaujímavosťou Malorky je Sa Calobra – 14 km dlhá serpentínová cesta, ktorá schádza z výšky takmer tisíc metrov a končí sa v malebnej zátoke, je tiež jednou z najzaujímavejších ciest v Stredomorí.

– Ďalšie miesta, ktoré rozhodne nevynechajte sú: Arabský palác – pevnosť Almundaina v Palma de Mallorca, Dračie jaskyne s podzemným jazerom alebo kláštor Lluc, ktorý je  najvýznamnejším pútnickým miesto Malorky.

mallorca fotografia
Foto od Kyle Taylor, Dream It. Do It.

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.