A čo tak okúsiť mesto Niš? Považuje sa za jedno z najstarších balkánskych miest. Podpísala sa na ňom aj dlhá história, no v dnešnej dobe má už status moderného mesta.

Ak chcete navštíviť mesto Niš, tak s letenkami dlho neváhajte. Letenky za 11€ tam aj späť priamo z Bratislavy tu dlho dostupné nebudú! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 7.12. – 17.12.2018. Viac leteniek na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo si vybrať Niš?

– Bohatá minulosť sa odrazila na niektorých krásnych pamiatkach. Medzi symboly mesta patrí najmä opevnenie. Konečnú podobu dostalo začiatkom 18. storočia a na svedomí to majú Turci.

– Zaujímavé centrum mesta. Počas prechádzky uvidíte mešitu, pamätník osloboditeľa mesta Milana Obrenoviča či zvyšky tureckých kúpeľov.

niš fotografia
Foto od conticium

– Gurmáni a najmä tí, ktorí milujú mäso si v tomto meste prídu na svoje. Medzi najobľúbenejšie jedlá patrí pljeskavica, ktorú podávajú ako burger alebo na tanieri s cibuľou a pečivom. V ponuke sú však aj iné jedlá.

– V Niši je veľmi príjemná atmosféra a panuje tam domáca pohoda. Budete sa tam cítiť veľmi dobre.

– Sú tam veľmi prijateľné ceny a dovolenku si tam užijete s celou rodinou. Navyše, toto mesto nie je preplnené turistami, takže si ho užijete plnými dúškami.

niš fotografia
Foto od Gagarinone

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.