Kyjev je mesto, ktoré je hodné každej návštevy. Patrí medzi najzelenšie mestá v celej Európe a práve teraz máte výbornú možnosť okúsiť ho na vlastnej koži. A určite nebudete ľutovať.

kyev fotografia
Foto od World-wide-gifts.com

Práve v týchto dňoch máte šancu zaobstarať si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do Kyjeva len za cenu 26€! Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 21.1. – 28.1.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55cm x 40cm x 20cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€. 

Prečo Kyjev?

– Navštívte Kyjevsko-pečerskú lavru – je historický kláštor a jedna z najpopulárnejších historických pamiatok v krajine. Ročne ju navštívia milióny turistov a pútnikov. Nájdete tam tiež sieť podzemných chodieb a jaskýň.

– Vyberte sa do parku Mariyinsky či Khreshchatyj, ktoré ležia neďaleko majestátnej rieky Dneper. Nájdete v nich mnoho architektonických počinov, ako napríklad Palác Mariyinsky, úžasnú budovu kyjevského Akademického bábkového divadla či Most zamilovaných.

kyev fotografia
Foto od World-wide-gifts.com

– Kyjev ponúka mnoho parkov a záhrad a zaujímavý je najmä tým, že sa zaradzuje medzi najzelenšie mestá na svete.

– Sláva ulička – Andrejevský svah, ktorá sa tiahne dole kopcom a v minulosti spájala horný Kyjev s obchodnými dištriktmi Podilu. Ulica je plná historických pamiatok, ako napríklad neprehliadnuteľný barokový kostol sv. Ondreja, dom magického spisovateľa a autora príbehu Majster a Margaréta Michaila Bulgakova, či Hrad Richarda Levie srdce.

– Zájdite do Múzea miniatúr – viete ako vyzerá najmenšia kniha na svete? Alebo taká zlatá edícia šachu, ktorá by sa zmestila na špendlíkovú hlavičku? Toto a ešte oveľa viac tam uvidíte.

kyev fotografia
Foto od World-wide-gifts.com

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.