Áno vidíte dobre, do Afriky to teraz máte lacno a rýchlo. Tento kontinent vám ponúkame málokedy. Je určite snom mnohých a ak aj váš, zbystrite pozornosť a dlho neváhajte.

marrakesh fotografia
Foto od jodastephen

Teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 52€! Poletíte priamo z Bratislavy do Marakéšu. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 1.12. – 8.12.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V novembri vstupuje do platnosti nový batožinový cenník. Po novom budete mať zadarmo iba jednu príručnú batožinu a za 10 kg kufor si priplatíte 6-8 €.

Prečo Maroko?

– Mesto Marakéš sa ešte stále považuje za bezpečné miesto v Afrike, nachádza sa na severe. Ak chcete bezpečne spoznať kus tohto kontinentu, jedna z možností je vybrať sa práve do Maroka.

– Marakéš je poriadne divoké mesto. Navštívte Námestie mŕtvych a jeho večerný trh. Sú tam reštaurácie, pouliční umelci, stánky so všetkým možným aj nemožným. Môžete sa napr. aj odfotografovať s kobrou či opicou.

maroko marakesh fotografia
Foto od mac_filko

– Užijete si tam aj množstva pláži. Nezabúdajte však na silný opaľovací krém, pretože predsa len je to africké Slnko.

– Niektorí turisti sa domnievajú, že Maroko je ako dovolenková destinácia veľmi nedocenené. Ponúka však toho veľa. Na svoje si tam príde cestovateľ, ale aj tí, ktorí hľadajú iba oddych.

– Jardin Majorelle – ide o záhrady, ktoré navrhoval známy Yves Saint Laurent. Návrhár tam aj istý čas žil a postavili mu tam pomník. Jardin Majorelle sú snom každého botanika, pretože tam rastie naozaj všetko.

marrakesh fotografia
Foto od El Mostrito

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.