Milujete kvalitné víno a neviete kam si za ním vyraziť? Máme pre vás ponuku a to rovno svetovú. Bordeaux je jeden z najznámejších vinárskych regiónov na svete.

bordeaux fotografia
Foto od stuthnagyniki

Práve teraz si zakúpte spiatočné letenky z Krakova do Bordeaux len za cenu 35€! Poletíte s leteckou spoločnosťou Ryanair. Let potrvá necelé tri hodiny.

Termín:

Za túto cenu je dostupný aprílový termín, a to od 22.4. – 26.4.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo Bordeaux?

– Nájdete tam bohaté kultúrne dedičstvo z čias stredoveku a množstvo architektonických pokladov. Viac ako 350 stavieb bolo označených za historické pamiatky a mesto v roku 1998 zapísali na zoznam UNESCO.

– Pozrite si Katedrálu sv. Ondreja, ktorú postavili v 11. storočí a je vzácnym miestom najmä pre pútnikov. Alebo choďte k stredovekému monumentu La Grosse Cloche – pôvodne slúžil ako vstupná brána do mesta.

– Impozantné námestie Place de la Bourse na ľavom brehu rieky Garonne je niečo, čo by ste nemali vynechať. Tvoria ho dve budovy z 18. storočia, v ktorých sídli burza a Múzeum módy.

bordeaux fotografia
Foto od diocrio

– Tých skvostov je veľmi veľa, ďalším je napr. most Pont de Pierre, ktorý navrhol v roku 1817 Claude Descamps na žiadosť Napoleona I. V neposlednom rade je tu aj nádherná promenáda Quais de Bordeaux na ľavom brehu rieky Garonne. Vedie popri stavbách zapísaných v zozname kultúrneho dedičstva.

– A v neposlednom rade ide o vinársky región. Kvalitných vín tam budete mať na výber viac než dosť, stačí si len vybrať a ochutnať.

bordeaux fotografia
Foto od luca.sartoni

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred návštevou Francúzska:

V prípade, že sa chystáte navštíviť aj Paríž, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady čo ochutnať, ako sa dobre ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo o doprave v Paríži. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.