Ak ste sa niekedy pokúsili zrekonštruovať dom, tak už viete, koľko roboty a niekedy aj problémov je s tým spojených. Robustný proces premeny niečoho starého na niečo krásne si vyžaduje zručnosti, dobré plánovanie, trpezlivosť a samozrejme aj finančné prostriedky. Jamie Barrow sa taktiež pustil do rekonštrukcie, no nie domu, ale starého suterénu, ktorého zmenil na ohromujúci byt.

Jamie nedávno predstavil svoj najnovší projekt renovácie. Ľudia muža poznajú ako najrýchlejšieho snowboardistu v Británii, ktorý má na konte aj svetový rekord, no je tiež zručný majster. 28-ročný chlapík už zrekonštruoval 6 nehnuteľností a jeho posledný projekt bol doteraz najväčším. V roku 2017 si všimol, že krásny historický gruzínsky mestský dom, v ktorom už vlastnil nehnuteľnosť, má k dispozícii suterén. Zakúpil si ho a strávil celé roky jeho rekonštrukciou.

„Tento suterén sa nedal kvôli jeho stavu využívať. Pomyslel som si, že ak ho nemôžeme využívať na jeho účel, tak na čo je potom dobrý? Preto som oslovil ľudí, ktorí vlastnili budovu, aby som zistil, či by mi ho nepredali. Po dlhých rokovaniach s tým súhlasili,“ povedal šikovný chlapík. Aj keď suterén bol v dosť zlom stave a vyzeral ako strašidelný starý bunker, Jamie si okamžite uvedomil, že ho dokáže premeniť na niečo skutočne svieže. A tak aj urobil! „Bolo dosť desivé ísť tam dole v noci. Vyzeralo to tam ako v horore, no videl som v tamojších priestoroch potenciál,“ povedal.

Jamie povedal, že dané priestory boli nedotknuté už pravdepodobne sto rokov. Trvalo mu tri a pol roka a investoval 137 000 dolárov, kým pivničné priestory zmenil na nepoznanie. Doteraz neobývateľné miesto bez vody, elektriny a plynu sa zmenilo na skutočne krásny 2-izbový byt, ktorý sa v súčasnosti predáva za 592 000 dolárov. „To, čo sa mi na tomto projekte najviac páčilo bolo, že som bol schopný obnoviť potenciál pivnice,“ uviedol Jamie.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.