Nová štúdia tvrdí, že autopilot od Tesly môže znížiť množstvo autonehôd až o 80%. V Európe čelia vodiči spoločnosti Tesla prísnejším obmedzeniam pri používaní autopilota v porovnaní s tými v USA. Nemecký výskumný ústav sa však domnieva, že úrady by mali podporovať technológiu samoriadenia pre bezpečnejšiu jazdu.

Foto od Pixabay

Podľa Centra pre výskum automobilov v nemeckom Duisburgu by došlo k iba 29 413 nehodám, ak by všetky vozidlá v Nemecku boli v predchádzajúcom roku vybavené autopilotom Tesla. Je to takmer 10-krát menej ako 281 849 dopravných nehôd, ktoré boli v krajine skutočne hlásené. Počet nehôd, ktoré sa stanú na cestách, sa za posledných pár rokov neustále zvyšuje a hoci tento výskum naznačuje, že existuje riešenie, zjavne veľa ľudí sa zdráha prijať technológiu samoriadenia.

Ferdinand Dudenhöffer, riaditeľ Centra pre výskum automobilov tvrdí, že spoločnosti ako Tesla môžu skutočne dokázať aké sú ich autá bezpečné, a vedia to urobiť oveľa ľahšie ako bežní výrobcovia automobilov. Je zároveň presvedčený, že európske regulačné orgány ešte musia dohnať veľa vecí. Riaditeľ povedal: „Vo svete Tesla je ľahké overiť si cez internet, že tieto vozidlá nemajú žiadne chyby v technológii. Legislatívne postupy, ktoré poskytujú právnu podporu pre autonómne riadenie, však prebiehajú príliš pomaly.“

Foto od Wikimedia

Aj keď sa zdá, že cesty sú čoraz nebezpečnejšie, tak spoločnosť Tesla neustále pokračuje v zlepšovaní svojich vlastných bezpečnostných cieľoch. Zároveň neustále pracujú na zlepšovaní bezpečnosti na cestách. Zaujímavé je, že vodiči so zapnutým režimom autopilot boli účastníkmi jednej nehody za každých 7,5 milióna najazdených kilometrov (čo je vzdialenosť prejdená takmer 188-krát po obvode Zeme), zatiaľ čo tí bez režimu autopilota boli účastníkmi nehody každých 2,2 milióna kilometrov (57 kôl okolo Zeme).

Napriek tomu sa obavy z technológie riadenia vozidla Tesla do veľkej miery zakladajú na mnohých významných nehodách. Existuje dokonca aj web zameraný na sledovanie počtu smrteľných nehôd, ktoré sa týkajú modelov Tesla a na základe týchto štatistík sa zdá, že rozšírená flotila Tesly na cestách by nemuseli byť nutne zlá vec.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.