Chcete zažiť atmosféru „Fantóma opery“? Nuž, môžete tak urobiť v Izraeli, kde sa budete plaviť na malej loďke cez strašidelné podzemné priestory. Oblúkový bazén v Ramla sa datuje do 8. storočia, kedy tam bola vybudovaná nádrž za účelom zásobovania vodou. Aj napriek rozsiahlemu poškodeniu ostatných častí mesta Ramla v dôsledku častých zemetrasení za posledných 1 200 rokov, nádrž ešte stále stojí a neustále víta návštevníkov.

Foto od youtube

Ak máte radi takéto atrakcie, nebojíte sa podobných priestorov a chcete si vyskúšať veľmi originálnu atrakciu, môžete tam kedykoľvek počas roka zavítať. Táto plavba potrvá 20 minút a vodná plocha má rozmery 20×20 metrov, obsahuje pätnásť stĺpov a sú tam klenuté stropy.

Dnes je nádrž otvorená pre návštevníkov šesť dní v týždni (každý deň okrem soboty) a za prehliadku zaplatíte 3 doláre. Nezabudnite navštíviť tiež expozíciu na konci atrakcie, ktorá podrobne popisuje históriu nádrže, od výstavby Osmanskej ríše až po súčasnosť. Tak, ak sa náhodou chystáte do Izraelu, alebo sa tam práve nachádzate, určite zamierte na toto miesto a zanechajte nám spätnú väzbu.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.