Chorobnosť sa podľa lekárov drasticky zvyšuje. Navyše, keď starneme, tak náš imunitný systém postupne slabne. Najlepšie urobíte, keď sa budete o svoje zdravie zaujímať a absolvovať aj pravidelné kontroly u lekárov. Avšak, ponúkame vám niekoľko rýchlych testov, ktoré si môžete kedykoľvek vyskúšať doma. Jednotlivé testy potrvajú maximálne 30 sekúnd a dajú vám vedieť, či je všetko v poriadku alebo nie.

Pevne stlačte nechty

Pravým palcom a ukazovákom tlačte na hornú časť nechtov na ľavej ruke. Začnite palcom a držte 3-5 sekúnd. Potom pokračujte ďalšími prstami rovnakým spôsobom. Po uvoľnení by sa krv mala vrátiť späť maximálne do 2 sekúnd. Ak sa do 2 sekúnd vráti, znamená to, že vaše telo má dostatočný prietok krvi. Prsty sú totiž úzko spojené s vnútornými orgánmi a ak bol vyššie uvedený test pre vás bolestivý, tak môže ísť o niečo vážnejšie.
Podľa odborníkov znamená bolesť rôznych prstov toto:

Palec: Ak stlačenie nechtov palca bolo bolestivé, môže to byť príznak nejakého problému s pľúcami.
Ukazovák: Bolesť v tomto prstene je úzko spojená s hrubým črevom a je tak prejavom problému práve s hrubým črevom.
Stredný prst: Bolesť prostredného prsta je príznakom problému so srdcom.
Prstenník: Ten je taktiež spojený so srdcom a ak by stlačenie jeho hornej časti bolo pre vás bolestivé, mohlo by ísť taktiež o príznaky spojené s problémom so srdcom.
Malíček: Bolesť v malíčku naznačuje problémy s tenkým črevom.

Zovrite ruku v päsť

Zovrite päsť a držte ruku v rovnakej polohe. Po 30 sekundách ju otvorte a všimnete si, že dlaň je biela. Pri zovretej pästi sú totiž krvné cievy stlačené, čo obmedzuje prietok krvi v ruke. Ak vám po uvoľnení ruky prúdi krv, znamená to, že vaše krvné cievy fungujú dobre a ste zdravý. Na druhú stranu, ak bude chvíľu trvať, kým sa dlaň opäť zmení na svoju obvyklú červenú farbu, môže to byť príznakom artériosklerózy.

Natiahnite zadné svaly

1. Pohodlne si ľahnite tvárou k zemi
2. Obe ruky držte rovno vedľa seba.
3. Ľavú nohu držte rovno a pravú nohu pomaly zdvíhajte.
4. Ohnite nohu v kolene a držte túto pozíciu 30 sekúnd.
Ak to urobíte dobre, vaše telo je zdravé. Ale ak bol test pre vás bolestivý, môžete mať problém s gluteus maximus – jedným z najsilnejších svalov v tele.

Držte nohy hore po dobu 30 sekúnd

1. Ľahnite si tvárou k podlahe.
2. Držte ruky rovno vedľa seba na zemi.
3. Zdvihnite obe nohy nahor a držte ich v tejto polohe 30-35 sekúnd.

Ak ste boli schopní urobiť vyššie uvedené kroky bez toho, aby ste s nohami hýbali, tak vaše telo je zdravé. Na druhej strane, ak zistíte, že táto úloha je pre vás skutočne ťažká, môže ísť o nejaký problém s bruchom alebo dolnej časti chrbtice.

Zdvihnite vrchnú časť tela

1. Pohodlne si ľahnite tvárou k zemi.
2. Mierne nadvihnite iba hornú časť tela vrátane rúk.
3. Držte túto pozíciu 30-35 sekúnd.

Ak úspešne absolvujete tento test, vaše telo je zdravé. Ak zlyháte, môže ísť o problém s vašou chrbticou.

Majte však na pamäti, že tieto testy nie sú alternatívou k skutočným testom vykonaným odborníkom, ale iba rýchlou samokontrolou, ktorú môžete vykonávať doma. Ak máte akékoľvek nepríjemné príznaky, neodkladajte svoju konzultáciu s lekárom.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.