Ázia je domov takmer pre 60 % ľudskej populácie. Tento kontinent patrí medzi prvé, na ktorých vznikli civilizácie. Ani dnes Ázia nezaháľa v každodennom prekvapovaní, presvedčte sa sami.

1. Japonské hranaté jablká

Japonsko je známe pretváraním bežných vecí na úžasné. Príkladom sú hranaté jablká, ktoré sú nielen príjemné na pohľad, ale sú aj vynikajúce v dezertoch a pečených jedlách.

2. Valentín pre nezadaných

Ak práve nemáte partnera a nechcete byť v tento deň sami, mali by ste navštíviť Južnú Kóreu. 14. apríla oslavujú “Čierny deň”, počas ktorého sa nezadaní stretnú, aby aspoň nachvíľku zabudli na pocit samoty, posťažujú sa na nedostatok lásky a jedia jedlo známe ako “Jajangmyeon”.

3. Prvé lesné mesto na svete

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ᴴᴬᴾᴾᵞ ᴾᵁᴾᴾᵞ ᴷᴵᵀᵀᵞ 🐾 나랑이네 (@narang2ne)

 

Čína je známa tým, že robí všetko inak a často skúša nové veci. Premýšľali ste niekedy nad tým, že by ste odišli z mesta a žili niekde blízko prírody? Čína vám splní sen a poskytne vám oboje. Liuzhou je prvé mesto na svete postavené tak, aby mohol človek žiť v meste a v lese zároveň.

4. Šlofíky na verejnosti

Vo väčšine krajín je spánok na verejnosti spájaný s ľuďmi bez domova, čo akosi bráni ľuďom to robiť. Ukázalo sa, že mnoho Japoncov trpí nedostatkom spánku, preto nemajú problém si zdriemnuť aj na verejnosti. Dokonca to má svoj názov – “inemuri”.

5. Prvý robotický doktor

robot doctor photo
tmeier1964 / Pixabay

Nedávno spravil testy prvý robotický doktor na svete. A hádajte, kde sa to stalo. Presne tak, v Číne. Vytvorili ho, aby dokázali liečiť pacientov rýchlejšie než bežní ľudia. Znie to ako dej fantastického filmu, je to však celkom reálne. Robot získal na skúške 456 bodov, čo je o 96 viac ako potreboval na úspešné zvládnutie.

6. Modrý jablkový džem

Ak chcete povýšiť svoje raňajky na úplne nový level, vyskúšajte japonský modrý jablkový džem. Farba pochádza z thajskej rastliny známej ako Clitoria ternatea.

7. Loďka v tvare šišky

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CINDY LULABY (@cnlulaby)

 

Ak sa chystáte do Singapuru a chcete si užiť večeru na vode, máme pre vás dobrú správu! Nepotrebujete na to ani loď, nachádza sa tam totiž loďka v tvare šišky, ktorá je dostupná pre kohokoľvek – páry aj skupiny.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.