Nie každý je ochotný prinášať hoc aj tie najmenšie obety a už vôbec nie vzdať sa vlastnej hviezdnej kariéry, aby tak pomohol iným. Tento neskutočný príbeh je však dôkazom ľudského dobra. Daria Pushkareva mala v Moskve rozbehnutú veľmi úspešnú kariéru, no jej workoholický prístup k životu jej neprinášal toľké šťastie, po akom by túžila. To všetko sa však začalo meniť, keď začala Daria venovať svoj čas a peniaze zvieratám v núdzi. „Patrila som medzi 5 najlepších fotografov v Moskve,“ povedala Daria. „Moji klienti boli prevažne elitní podnikatelia a politici.“

Foto od boredpanda

Predtým ešte pracovala aj vo filmovom priemysle. „Celý môj život vo filmovej produkcii vyústil do obrovského vyčerpania, keďže som často pracovala aj 15 hodín denne.“ Fotografkou sa stala preto, aby zvoľnila tempo a začala žiť „pomalšie“. Všetky svoje peniaze investovala do fotografického vybavenia a majstrovských kurzov, aby si zdokonalila svoje zručnosti. „Opäť sa však začalo to isté – žiadne prázdniny ani sviatky, ktoré som tak zúfalo potrebovala.“

Fotografka si rýchlo uvedomila, že sa z nej stala workoholička a nemá čas pre seba. „V tom čase som si spomenula na svoje detstvo, keď sme si ja a moji spolužiaci hovorili o našich budúcich povolaniach a ja som ako malá povedala, že chcem vybudovať psí útulok.“ Keďže vyrastala bez otca a jej matka tvrdo pracovala, aby ich vôbec uživila, nemohla si dovoliť ani vlastného psa, po ktorom túžila. Trvalo preto veľmi dlho, kým ho dostala.

Už v období, kedy pracovala na filmoch, sa veľmi zaujímala o dobrovoľníctvo a darovala množstvo peňazí na tieto účely. „Jedného dňa som videla ukážku o šteniatku bez oka. Aby mohli navštíviť očného lekára potrebovali jeho majitelia 150 dolárov. Rozhodla som sa im tie peniaze darovať, no majiteľka psíka povedala, že ho tam momentálne odviesť nemôže, pretože sa nemá o neho kto postarať. Bola som tam s mojím manželom, vymenili sme si niekoľko pohľadov a povedala som: „Mohli by sme to urobiť aj my sami.“

Čoskoro začal tento pár zachraňovať jedného psa za druhým. Raz si domov vzali psa, ktorý bol veľmi ťažko zvládnuteľný. Správal sa agresívne a ničil veci okolo seba. Útočil dokonca aj na ľudí a sústredil sa priamo na oblasť krku a hlavy. Privolali k nemu kynológa, no nepomohlo. Ukázalo sa, že tento pes prekonal kraniocerebrálnu traumu. Kynológ im povedal iba to, že ho musia utratiť. Oni to však odmietli a opýtali sa, či mu môžu dať ešte jednu šancu a chodiť s ním k profesionálovi, ktorý by viedol tréningy na zvládanie agresie. Povedal však, že aj keby tento pes prešiel rozsiahlym tréningom, malý detail alebo akákoľvek nepredvídateľná stresová situácia by opäť u neho mohla vyvolať agresiu a je pravdepodobné, že by to skončilo aj nevinnými obeťami. Jedinú možnosť, ktorou by ho zachránili pred eutanáziou bolo, aby vzali psa preč, niekde mimo mesta s veľkým priestorom a tam ho vychovávali, ďaleko od všetkých.

Foto od boredpanda

„Tak sme si vzali dve pôžičky a kúpili sme dom vzdialený 160 km od Moskvy. Presťahovali sme sa so všetkými našimi 7 psami a začali nový život.“ Podstúpili obrovskú obetu, keďže hodili svoj pohodlný život za hlavu a vydali sa celkom inou cestou. Presťahovali sa dokonca aj so psom, ktorí napadal ženy a deti. Ľudia, ktorí majú so svojimi psíkmi problémy, ich od tej doby neustále kontaktujú. Väčšina prípadov je takých, že ak by oni tieto psy k sebe nevzali, museli by ich utratiť. A tak sa postupne rozrástli, až je v danom útulku okolo 100 chorých i nebezpečných psov. Na tomto špeciálnom mieste zachraňujú okrem psov dokonca aj líšky. „Náš typický deň vyzerá takto – prebúdzame sa pri východe slnka, nakŕmime psov, čistíme ich obytné priestory, dávame im pravidelne vodu a poskytujeme im všetku potrebnú liečbu až dovtedy, kým slnko neklesne.“ Takže celý deň trávia s týmito zvieratkami a venujú im všetok svoj čas.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.