Tam kde to minulý rok všetko začalo, je dnes situácia už veľmi priaznivá. Prešiel rok odvtedy, čo sa Wuchan uzatvorili pred svetom a život sa vrátil do normálnu, zatiaľ čo Európa je na tom ešte stále veľmi zle. Mesto uzatvorili presnejšie 23.1.2020, pričom lockdown trval 76 dní. Vírus sa však aj napriek tomu rozniesol do celého sveta.

Covid-19 si pritom vyžiadal už vyše 2 milióny životov v rámci sveta. Trh, ktorý bol epicentrom skazy, však zostáva uzatvorený, no všetko ostatné funguje v meste tak, ako pred vírusom. V uliciach a reštauráciach opäť vládne ruch a ľudia žijú bežným životom. Tamojší obyvatelia sú radi, že žijú práve tam, pretože pandémiu majú pod kontrolou, zatiaľ čo väčšina iných krajín to má presne naopak a s vírusom stále bojujú.

Obyvateľka mesta, ktorá je aktuálne na dôchodku sa vyjadrila takto: „Vláda a národ venovali Wuchanu veľkú pozornosť. Dostalo sa nám veľa podpory a cítime, že sme požehnaní. Ostatné krajiny nie sú ani zďaleka také bezpečné ako Čína“. Niektorí obyvatelia mesta sa vyjadrili, že sa neobávajú ďalšej vlny koronavírusu. „Po prvotnom vypuknutí vírusu v januári si nemyslím, že budeme svedkami ďalšej rozľahlej infekcie. Vieme totiž ako zabrániť infikovaniu,“ povedal obyvateľ Yen.

Všetci vo Wuchane totiž zodpovedne plnia nariadenia vlády a ak si niekto zabudne nasadiť rúško, iný mu to pripomenie. Nám zostáva už len dúfať, že sa situácia v ostatných krajinách čoskoro taktiež zlepší.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.