Umývať si ruky nie je dôležité len v tejto kríze, ale vždy. No niektorí sa to naučia robiť zrejme až teraz. Pritom všetko, čo musíte urobiť pre vás a vaše dobro je dôkladne si umyť ruky po dobu najmenej 20 sekúnd a robiť to treba pravidelne, najmä keď ste boli niekde preč z domu. Ak však patríte medzi tých, ktorí potrebujú k tejto činnosti nejakú motiváciu, tak možno práve tento orangutan sa stane akýmsi vzorom.

Ide presnejšie o 34-ročnú samicu orangutana, ktorá sa volá Sandra. Stala sa z nej internetová hviezda, a to doslova. Všetku pozornosť ľudí si získala vďaka jej dokonalým schopnostiam umývania si rúk. Video, ktoré ukazuje Sandru sa len nedávno stalo virálnym. Čo na videu najviac fascinovalo ľudí je to, že sa naučila umývať si ruky celkom sama a zdá sa, že to robí celkom rada. Ľudia začali komentovať toto video. „Určite si drhla ruky dlhšie ako 20 sekúnd, dobrá práca Sandra,“ napísala jedna z komentujúcich pod video. A čo viac, neskôr začala dokonca čistiť aj svoje okolie. Ľudia ju pochválili za to, že ide príkladom nám všetkým, no najmä ľuďom, ktorí sa stále nenaučili umývať si ruky.

Sandra sa narodila v Rostock Zoologischer Garten v Nemecku. Väčšinu času však strávila v Buenos Aires, kde bola nútená žiť osamote, bez akéhokoľvek iného orangutana. V novembri 2019 bola privezená do Centra pre veľké opice, kde teraz žije s 22 ďalšími orangutanmi. V januári oslávila svoje 34. narodeniny a jej noví opatrovníci ju pozvali na krásnu narodeninovú oslavu, čo môžete vidieť aj na tejto fotografií:

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.