Ak chcete zavítať do našej susednej krajiny – Ukrajiny, máte skvelú možnosť. Prejdete si nielen Kyjev, ale v prípade záujmu môžete zavítať aj do Černobyľu, ktorý nie je ďaleko.

kyev fotografia
Foto od World-wide-gifts.com

Zavítajte do krásneho ukrajinského mesta Kyjev len za cenu 20€ tam aj späť! Poletíte so spoločnosťou Wizzair, no táto cena je dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zaobstarať za 30€/rok pre dvoch.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 19.3. – 25.3.2019. Viac leteniek na stránke wizzair.

Batožina:

Ak ste členmi Wizz Discount Clubu, tak v cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40x30x20 cm a tiež kufor na kolieskach s rozmermi maximálne do 55x40x23 cm.

Niečo o Kyjeve:

– Kyjev patrí medzi mestá, ktoré sa môžu pochváliť jednou z najväčších zelených plôch. Nájdete tam mnoho parkov a záhrad. Medzi krásne parky patria Mariyinsky či Khreshchatyj, ktoré ležia neďaleko majestátnej rieky Dneper.

– Zaujímavým miestom je ulička Andrejevský svah, ktorá sa tiahne dole kopcom a v minulosti spájala horný Kyjev s obchodnými dištriktmi Podilu. Ulica je plná historických pamiatok. Je tam napr. neprehliadnuteľný barokový kostol sv. Ondreja, dom magického spisovateľa a autora príbehu Majster a Margaréta Michaila Bulgakova, či Hrad Richarda Levie srdce.

kyev fotografia
Foto od World-wide-gifts.com

– Úžasné Múzeu miniatúr by bolo hriech nenavštíviť. Viete ako vyzerá najmenšia kniha na svete alebo zlatá edícia šachu, ktorá by sa zmestila na špendlíkovú hlavičku? Toto je niečo z toho, čo tam nájdete.

– Černobyľ je možno miesto, kde vstúpia len tí odvážnejší, no ak aj vy patríte k ním, odskočte si pozrieť aj túto časť krajiny, ktorá sa preslávila obrovskou tragédiou.

– Jedna z najpopulárnejších historických pamiatok v krajine je Kyjevsko-pečerská lavra. Ide o historický kláštor. Ročne ju navštívia milióny turistov a pútnikov. Je tam zaujímavá sieť podzemných chodieb a jaskýň.

kyev fotografia
Foto od World-wide-gifts.com

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť