Ak chcete zavítať do našej susednej krajiny – Ukrajiny, máte skvelú možnosť. Prejdete si nielen Kyjev, ale v prípade záujmu môžete zavítať aj do Černobyľu, ktorý nie je ďaleko.

kyev fotografia
Foto od World-wide-gifts.com

Zavítajte do krásneho ukrajinského mesta Kyjev len za cenu 20€ tam aj späť! Poletíte so spoločnosťou Wizzair, no táto cena je dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zaobstarať za 30€/rok pre dvoch.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 19.3. – 25.3.2019. Viac leteniek na stránke wizzair.

Batožina:

Ak ste členmi Wizz Discount Clubu, tak v cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40x30x20 cm a tiež kufor na kolieskach s rozmermi maximálne do 55x40x23 cm.

Niečo o Kyjeve:

– Kyjev patrí medzi mestá, ktoré sa môžu pochváliť jednou z najväčších zelených plôch. Nájdete tam mnoho parkov a záhrad. Medzi krásne parky patria Mariyinsky či Khreshchatyj, ktoré ležia neďaleko majestátnej rieky Dneper.

– Zaujímavým miestom je ulička Andrejevský svah, ktorá sa tiahne dole kopcom a v minulosti spájala horný Kyjev s obchodnými dištriktmi Podilu. Ulica je plná historických pamiatok. Je tam napr. neprehliadnuteľný barokový kostol sv. Ondreja, dom magického spisovateľa a autora príbehu Majster a Margaréta Michaila Bulgakova, či Hrad Richarda Levie srdce.

kyev fotografia
Foto od World-wide-gifts.com

– Úžasné Múzeu miniatúr by bolo hriech nenavštíviť. Viete ako vyzerá najmenšia kniha na svete alebo zlatá edícia šachu, ktorá by sa zmestila na špendlíkovú hlavičku? Toto je niečo z toho, čo tam nájdete.

– Černobyľ je možno miesto, kde vstúpia len tí odvážnejší, no ak aj vy patríte k ním, odskočte si pozrieť aj túto časť krajiny, ktorá sa preslávila obrovskou tragédiou.

– Jedna z najpopulárnejších historických pamiatok v krajine je Kyjevsko-pečerská lavra. Ide o historický kláštor. Ročne ju navštívia milióny turistov a pútnikov. Je tam zaujímavá sieť podzemných chodieb a jaskýň.

kyev fotografia
Foto od World-wide-gifts.com

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.